Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esnaf Sevimçok'la devam

AESOB Olağan Genel Kurulu'nda tek liste ile gidilen seçimde Sevimçok yeniden seçildi. Başkan Türel'in 'Biz iddialıyız, o turist o dükkana girecek' demesi alkış aldı

Giriş Tarihi: 2.5.2014
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Genel Kurulu geniş katılımla Rixos Downtown Otel'de yapıldı. Genel Kurul'da karşısına rakip aday çıkmayan mevcut Başkan Abdullah Sevimçok yeniden seçildi. 75 meslek odasından 582 delegenin oy kullanma hakkının olduğu kurulun ardından, Sevimçok başkanlığındaki AESOB Yönetim Kurulu Ali Akkaya, Mustafa Şahin, Ziya Aydemir, Adlıhan Dere, Mehmet Ali Alkan, Abdullah Akça, Bayram Dal ve Ali Gardiyan'dan oluştu. Genel Kurulu'nda konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in, esnafın turizmden yararlanacağına dair vaatleri günün ana konusu oldu.

O TURİST O DÜKKANA GİRECEK

Genel kurulda kürsüye gelen Başkan Türel, UKOME'lerde şoför esnafının yasal üye olması, İntibak Yasası'ndan esnafın yararlanmasını ve servisçilerin Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol yapmasını sağladığını hatırlattı. Esnafa yönelik projelerinin devam edeceğini anlatan Türel, turistin kent merkezine girmesi için cazibe merkezleri yaratacağını duyurdu.

PROJELERİNİ TEK TEK ANLATTI

Doğu Garajı projesi, Atatürk Stadı'nın yıkılarak Karaalioğlu Parkı ile birleştirilmesi, Balbey Mahallesi düzenlemesi gibi projelerini açıklayan Türel, "Biz iddialıyız, o turist o dükkana girecek. Hep şu örneği vermişimdir. Paris'teki tüm oteller her şey dahil sistemde olsa da turist Eyfel Kulesi'ni görmeden Paris'ten gider mi? Biz de bu örnek gibi kent merkezinde cazibe noktaları yaratarak, turistin gelmesini sağlayacağız" diye konuştu. Türel, toplantı çıkışında da kendisini alkışlayıp teşekkür eden esnafla tek tek el sıkıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnaf Sevimçok'la devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN