Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otobüs ilanlarına yeni düzen geldi

Giriş Tarihi: 2.5.2014

Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası, toplu ulaşım araçlarında yer alan ilan ve reklam alanlarına yeni bir standart getirdi. Oda Başkanı Tüzün, düzenlemeden geri adım atmayacaklarını söyledi

Antalya Otobüsçüler Odası Başkanı Ali Tüzün, toplu ulaşım araçlarına verilen ilan ve reklamlara düzen getirmekte kararlı olduklarını söyledi. Bu anlamda oda olarak bir reklam ajansı ile bir sözleşme imzaladıklarını ve Antalya'da bulunan 495 aracın reklam alanlarının söz konusu şirkete kiralandığını aktaran Başkan Tüzün, daha önce bu araçlara reklam veren ajansların itibarsızlaştırma kampanyası başlattığını söyledi.

DÜZENSİZLİK BİTECEK

Ulaşım araçlarına reklam verecek firmaların oda ile sözleşme yapması gerektiğini ve bu anlamda daha önce araçlara reklam veren 4 ajansın sahipleri ile bir toplantı yaptıklarını ifade eden Tüzün, "Bu ajanslar esnafımızın bazısına bin 300, bazısına da bin 600 lira gibi ücretler ödüyordu. Biz dedik ki 'Bu reklamları tek bir yere toplayacağız. Araç başına da yıllık 2 bin lira ödeyeceksiniz.' Bu arkadaşlarımız bu rakamı ödeyemeyeceklerini söyledi. Bu firmaların belediyeden yetki belgesi yok, ayrıca oda ile sözleşmeleri de yok. Dedim ki 'Sözleşmemizi yapalım. Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne reklam ve ilan vergilerini yatırın. Bu kentte yaşıyoruz ama hiç biriniz reklam ve ilan vergisi vermiyorsunuz. Bununla ilgili Büyükşehir Belediyesi ile ilgili bir sorun istemiyorum."

YENİ SÖZLEŞME

Yapılan görüşmeden olumlu bir sonuç çıkmaması üzerine Antalya Lokantacılar Odası Başkanı Yasin Tekdemir'in sahibi olduğu İndizayn Reklam Ajansı ile bir sözleşme imzaladıklarını ve Antalya'da bulunan 495 aracın reklam alanlarının söz konusu şirkete kiralandığını aktaran Başkan Tüzün, "Sayın Tekdemir bizim istediğimiz şartları yerine getirmeyi taahhüt ederek, reklam ve ilan alanlarına talip oldu. Araç başına yıllık 2 bin lira ve 6 aylık kısmını peşin ödeyeceği yönünde esnaf arkadaşlarımız ile birlikte bir sözleşeme imzaladık. Reklam olsun olmasın araçların tamamını Yasin Bey'e kiraya verdik" diye konuştu.

DÜZENLEME ŞART

Daha önce toplu ulaşım araçlarına reklam veren ajansların çeklerinin ödenmediğini ve ulaşım esnafının mağdur olduğunu söyleyen Tüzün, "Reklam firmalarının çekleri ödenmiyor. Esnafımız mağdur. Bu gelişmelerin ardından bu kişiler tarafından bir itibarsızlaştırma kampanyası başlatıldı. Bu 4 reklam ajansı ortalığı karıştırmaya çalışıyor. Bu konuda geri adım atmayacağım. Reklam ve ilan konusunda bir düzen ve standart getirmeye kararlıyız. Esnafın hakkının yenmemesi ve Büyükşehir Belediyesi'ne reklam ve ilan vergilerinin ödenmesi için bu tür bir düzenleme şart" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otobüs ilanlarına yeni düzen geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN