Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hizmet 10'a katlanacak

Giriş Tarihi: 6.5.2014
Isparta'da nüfusu 2 binin altında kaldığı için 29 belde belediyesi, belediyelikten düşerek köy tüzel kişiliği statüsüne kavuştu. Isparta İl Genel Meclis Başkanı Ali Bolat, köye dönüşen yerlerin eskisinden daha iyi hizmet alacağını ve belli başlı sorunların öncelikli olarak çözüleceğini söyledi.
TAŞLAR OTURACAK
Köylerde özellikle su, yol ve altyapı sorunlarının olduğunu kaydeden Bolat, "6 ay içinde hatta 2-3 aya kalmaz taşlar yerine oturacak. Personelimiz sürekli sahada olacak. Köyler hizmet bekliyor. Yol, su, altyapı sorunları en büyük sorunlar. Kapanan yerlere 10 kat daha iyi hizmet götürülecek. Hiçbir köy mağdur edilmeyecek" diye konuştu. Beldelerin köye dönüşmesiyle birlikte belediyelerde görevli 167'si memur, 102'si işçi olmak üzere toplam 296 personelin şu anda havuzda beklediğine dikkat çeken Bolat, "İl Özel İdaresi ihtiyacı olan personelle çalışacak, geri kalanlar ise istedikleri kurumlarda istihdam edilecek" dedi.

DİRSEK TEMASI
Öte yandan 29 belediye kapandıktan sonra İl Özel İdaresi toplam 26 milyon TL borcu da devralmıştı. Bu borcun da kapatılması için Ankara ile temaslarının sürdüğünü kaydeden Bolat, "Bu bölgede yaşayan insanlarımızın mağdur olmaması için her şeyi düşünüyoruz. Bu anlamda yatırım yapmak ve olumsuzlukları ortadan kaldırmak için çaba sarf ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hizmet 10'a katlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN