Türel ve ekibinin yeni yol haritası

Giriş Tarihi: 6.5.2014

Kurmayları ile ilçelere giden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediye başkanları ile yapılan görüşmeler sonunda merkez ve ilçelerin hizmet haritasını çıkaracak

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Antalya milletvekilleri ve kurmayları ile birlikte ilçelere yapılacak hizmetleri belirleme çalışmalarını sürdürüyor. 19 ilçenin 12'sini ziyaret eden Türel ve ekibi, belediye başkanları ile ilçelerin sorunlarını masaya yatırdı. Akseki, Gündoğmuş, Gazipaşa, Alanya, Manavgat gibi önemli ilçelerde toplantılar gerçekleştiren Türel ve ekibi, görüşülen konuları bir rapor haline getirip Büyükşehir'in hizmet haritasını ortaya çıkarıyor.

İLÇELERİN KADERİ DEĞİŞİYOR
Türel, Aksu'da yaptığı ilk toplantıda teknik konuların çözümü için istişarede bulundu. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, tüm sorunların ayrıntılı bir şekilde görüşüldüğü toplantıda alınan kararlar neticesinde ilçenin kaderinin değişeceğini vurguladı. Toplantıda ele alınan konular hakkında kısa bir açıklama yapan Şahin, "Aksu'nun sorunlarını hepimiz biliyoruz. Bu bölgeyi Menderes Başkanımız da çok iyi biliyor. Bölgeyle ilgili teknik çalışmalar yapacağız. Sorunları masaya yatırarak öncelik sırasına göre çözmeye başlayacağız. Sorunların çözümü için koordineli çalışmamız gerekiyor ve biz bunu yapıyoruz" dedi.

SORUNLAR BELLİ OLDU

Toplantıda; hastane, Macun deresindeki pis kokuların giderilmesi için derenin ıslahı, imar sorunu, Altıntaş'a üst geçit ve kaldırım yapılması ve şerhler Aksu'nun öncelikli sorunları olarak belirlendi. Büyükşehir ve Aksu Belediyesi'nin yürüteceği ortak çalışmalarla öncelikle bu sorunların giderilmesi konusunda fikir birliğine varıldı. Ayrıca Aksu merkezde bulunan üst geçidin asansörlü, modern hale getirilmesi için Büyükşehir Belediyesi'nden destek istendi. Türel konuyla ilgileneceklerini ifade etti.

HER YERE EŞİT HİZMET

Toplantılar sayesinde ilçelerin sorunlarının tespit edildiğini söyleyen AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, "Toplantılarda Büyükşehir'in ilçelere götüreceği hizmetler planlanıyor. Büyükşehir hizmet birimleri nerelerde, ne şekilde oluşturulacak, ihtiyaçları nelerdir bunların hepsi raporlanıyor. İlçedeki son durumlar, Büyükşehir'den hangi hizmetler talep ediliyor, hangi konularda katkı sağlanabilir, bunların hepsini masaya yatırıyoruz. Bu toplantıların sonunda ayrıca koordinasyonu sağlayacak ekibi de belirliyoruz" dedi.

ÖNCELİKLİ SORUNLAR TESPİT EDİLDİ

İlçelerde öne çıkan sorunlar hakkında da bilgi veren Köse, şunları söyledi: "Her ilçenin kendisine göre sorunu var. Örnek gerekirse Akseki'de su problemi var. 12-13 kilometreden Akseki'ye su getireceğiz. Bu çalışmanın alt yapısını tamamladık. Çok kısa sürede bu sorunu halledeceğiz. Aksu'da ise imar problemleri ortaya çıktı. Gündoğmuş'ta köy yolları ile ilgili sorunlar var. İlçelerin genelinde köy yolları ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Bu sorunların tamamını en kısa sürede çözüme ulaştırmak için gerekli girişimlerde bulunuyoruz. Yeni büyükşehir yasası ile birlikte artık yepyeni bir büyükşehir var. Buralarda sistem nasıl kurulacak, yerel unsurlar ile birlikte belirliyoruz bunları. İhtiyaçların öncelik sıralaması belirlenip, planlamalar yapılıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel ve ekibinin yeni yol haritası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN