Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya 10'uncu Çicek Festivali'ne hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 8.5.2014
Bu yıl uluslararası boyutta düzenlenmesi planlanan 10'uncu EXPO Çiçek Festivali, 23-24 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. EXPO 2016 Antalya'nın provası olarak nitelendirilen festivalde, Japon çiçek düzenleme sanatı 'İkebana' alanında dünya çapında tanınmış heyet de gösteri yapacak.

PROVA
Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, süs bitkileri sektörünün ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması amacıyla çeşit- li sivil toplum örgütlerinin katılımıyla gerçekleştirilen festivalde çiçek üzerine aktiviteler düzenleneceğini, araçların çiçeklerle süsleneceğini, yarışmaların yapılacağını kaydetti. 10 yıldır bu etkinliği sürdürmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Bağdatlıoğlu, festivalin heyecanlı bir şekilde devam etmesinde halkın katılımının da önemli olduğunu vurguladı.

EMEKLİYORUZ

Yıllar önce yola çıkarken belirledikleri amaca yavaş yavaş ulaştıklarını dile getiren Bağdatlıoğlu, "Tanıtım noktasında hızlı adımlar attığımızı söyleyemem ama emekleyerek amacımıza ulaşıyoruz. Beklentilerimizi küçük tutarak büyütmeye başladık" dedi.

ULUSLARARASI KATILIM

Festivale, Japonya, İngiltere ve Çin'den birçok katılımcının geleceğini ve gösteriler yapacağını anlatan Bağdatlıoğlu, Japon çiçek düzenleme sanatı olarak bilinen İkebana sanatı için de dünya çapında tanınmış bir heyetin Antalya'ya gelerek, gösteri yapacağını bildirdi. Birlik olarak Japonya'da düzenlenen fuarda Türkiye'nin tanıtımı için Türkiye'nin Japonya Büyükelçilği ile faaliyetlerde bulunduklarını, fuara bin buket gönderdiklerini belirten Bağdatlıoğlu, bu işbirliğinin neticesinde Japon heyetinin festivale katılacağını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya 10'uncu Çicek Festivali'ne hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN