Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev tesis yükseliyor

Giriş Tarihi: 9.5.2014

Kepez Belediye tarihinin en büyük projesi olan Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi'nin yapımında geri sayım başladı. Kaba inşaatı biten tesisin ince işçiliği yüzde 50 tamamlandı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün birinci döneminde Antalya'ya armağan ettiği Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi'nin karkas inşaatı tamamlandı. Yeşiltepe Mahallesi'nde ORÜS arazisindeki 19 bin 73 metrekarelik belediye hizmet alanına inşa edilen tesisin, ince işçiliğinin de yüzde 50'si bitirildi.

BU YIL HİZMETE GİRECEK

Antalya'nın kongre, sergi, fuar gibi etkinlik alanı ihtiyacını karşılayacak ve Dokuma bölgesine prestij kazandıracak olan dev tesisin yapımının, önümüzdeki aylarda bitirilmesi hedefleniyor. Fen İşleri Müdürlüğü kontrolünde yüklenici firma tarafından Aralık 2012'de temel kazısı başlayan kongre ve sergi merkezinin resmi temel atma töreni 24 Nisan 2013'te gerçekleşmişti. Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi'nde; fuarların, kongrelerin ve toplantıların yapılacağı, değişik kapasitelere bölünebilecek 2000 kişilik çok amaçlı salon ile 500 kişilik salon, restoran, 300 kişilik nikâh salonu, seyir balkonu ve 81 araçlık oto park bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev tesis yükseliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN