Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rus annenin evlat çalımı

Antalya'da yaşayan Zafer Candemir, imam nikahlı Rus vatandaşı eşinin, 1 yaşındaki oğlu Timur'u Rusya'ya kaçırdığını iddia etti

Giriş Tarihi: 11.5.2014
İmam nikahlı Rus eşinin, çocuğunu Rusya'ya kaçırdığını iddia eden ve çaldığı her kapıdan olumsuz yanıt alan Antalyalı Zafer Candemir yetkililerden yardım bekliyor. Candemir, "Oğlum olmadan yaşayamam" diye feryat ediyor

GÖRÜCÜ USÜLÜ

Antalya'da bir otomobil firmasında teknik eleman olarak çalışan Zafer Candemir, 2011 yılında arkadaşı aracılığı ile Rus Natalia Babich ile tanıştıklarını söyledi. Daha sonra evliliğe karar verdiklerini de belirten Candemir, "İmam nikahı kıydık. Birlikte yaşamaya başladık. Bir gün bana, 'Anne olmak istiyorum' dedi. Ben de 'Resmi nikah kıyarsan olur' dedim, kabul etti. 2 Nisan 2013'te oğlum Timur Ensar dünyaya geldi. Noterden 'Tanıma senedi' yaptırdım. Sonra gidip kimliğini çıkardım" diye konuştu.

RUS PASAPORTU İSTEDİ

2001 ile 2008 yıllarında Moskova'da çalışan ve Rusçayı da iyi bilen Zafer Candemir, Rus eşi Natalia Babich ile resmi nikah hazırlıkları yapmaya başladıklarını belirterek, eşinin kendisine 17 Kasım 2013 tarihinde "Timur'a Rus pasaportunu en kısa sürede çıkar" dediğini söyledi. Candemir, "Ben eşime, 'Resmi nikahın ardından çıkaralım' dedim. Bu cevap üzerene eşim bana çok kızdı. Aynı gün Natalia polisi arayarak "Benim onu tehdit ettiğimi söyleyip şikayetçi olmuş. Polis gelip beni gözaltına aldı. Ben 3 ay uzaklaştırma aldım, ayrı ev tuttum" dedi. Uzaklaştırma aldığı dönemde Natalia Babich ile görüşmeye devam ettiğini ve oğlunun ihtiyaçlarını giderdiğini belirten Candemir, "Bu sırada ben Antalya 8'inci Aile Mahkemesi'ne başvurup oğlumun velayetini üzerime almak istedim. Mahkeme reddetti. Yurt dışına çıkış yasağı konmasını talep ettim. Yasal olarak bunun mümkün olmadığını söylediler" ifadesini kullandı. Candemir, Rus annenin bu sırada 'Oğlumun kimliği kayboldu' diyerek kimlik çıkardığını ve daha sonra Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Pasaport Şubesi'nden 'Seyahat belgesi' alarak 26 Nisan'da oğlunu Rusya'ya kaçırdığını söyledi. Üzüntülü baba, "Oğlumun yurtdışına kaçırıldığını öğrenince hemen havalimanına koştum. Yapılan araştırmada Rusya'ya gittikleri ortaya çıktı. Daha sonra da annesi 'Biz Rusya'dayız. Rus pasaportunu çıkar' diye mesaj attı" dedi.

VALİLİĞE KOŞTU

Zafer Candemir, oğlunun pasaportu olmadan seyahat belgesi çıkartılarak Rusya'ya kendi izni olmadan kaçırıldığını da söyledi. Gelişmelerin ardından Antalya Valiliği'ne başvurduğunu da belirten Candemir, "Yapılan araştırmada oğlumun 'Geçici Seyahat Belgesi' ile Rusya'ya kaçırıldığı tespit edildi. Dışişleri Bakanlığı'na mektup yazdım. Oğlum olmadan ben yaşayamam" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus annenin evlat çalımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN