Sosyal medya eğitimi

Isparta Emniyet Müdürlüğü, Çocuk ve Gençlerin Gelişimi Projesi ile ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin bin 74 çocuğuna el uzattı. Projede sosyal medya eğitimi de verilecek

Giriş Tarihi: 11.5.2014
Isparta'da Emniyet Genel Müdürlüğü'nce desteklenen Çocuk ve Gençlerin Gelişimi Projesi (ÇOKGEP) ile ailesinden ayrı, ekonomik durumu iyi olmayan, şuç işlemiş ya da suç işlemeye meyilli ama derslerinde başarılı bin 74 öğrenci devletin şefkatli ve sıcak yüzü ile tanışıyor. Isparta Emniyet Müdürü Mehmet Or, 300 bin TL ile desteklenen projenin 31 Aralık 2014 tarihine kadar yürütüleceğini söyledi.

5 BİN 400 ÇOCUK EĞİTİLECEK

Proje kapsamında 50 kişilik öğrenci grubu Şanlıurfa ve Gaziantep gezisine götürülecek. Isparnta'nın Eğirdir, Aksu, Yalvaç ilçelerine gezi düzenlenerek çocuklar tarihi ve turistik yerleri tanıyacak. Bir dizi etkinliklerin yer aldığı projede fidan dikimi de yapılacak. '1000 genç, 1000 fidan' başlığı altında ağaç dikim töreni gerçekleştirilecek. Kötü internet kullanımına ilişkin okullarda eğitim çalışmaları verilecek. Çocukların interneti doğru kullanımının sağlanması için 5 bin 400 öğrenci 'sosyal medya' eğitiminden geçirilecek.

45 ÇOCUK OKULA GİDECEK

Maddi imkansızlıklar ya da başka sebeplerden dolayı okula devam edemeyen öğrenciler de proje kapsamında tespit edildi. Okula devam edemediği belirlenen 45 öğrencinin tüm ihtiyaçları devlet tarafından karşılanacak, aileleri ikna edilerek okula devamı sağlanacak.

MADDE BAĞIMLISI

Isparta'da tespit edilen 20 madde bağımlısı öğrenci, Sağlık Müdürlüğü, SDÜ, Kamu Hastaneler Birliği işbirliği ile akut tedavisinden geçiriliyor. İyileşen 2 öğrenci İŞ-KUR aracılığıyla işe yerleştirildi. Madde bağımlısı çocuklar Antalya'da bir hafta süreyle kamp yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal medya eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN