Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni bir Konyaaltı geliyor

Giriş Tarihi: 11.5.2014

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı Sahili'ne uygulanacak projenin, Mimarlar Odası tarafından düzenlenecek yarışma ile belirleneceğini söyledi

Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne bağlı Antalyalı 11 Oda Başkanı ve Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONYSİAD), Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e kutlama ziyaretinde bulundu. Oda başkanlarının soruları üzerine Antalya'ya yapacağı projeleri anlatan Başkan Türel, bu sezon Konyaaltı Sahili'nin belediye tarafından işletileceğini ve halka açık ücretsiz kullanımda olacağını belirtti. Türel, ancak 2015 için, Mimarlar Odası, ilgili odalar ve Büyükşehir Belediyesi'nin açacağı bir yarışma projesi ile Konyaaltı Sahili Projesi'nin yapılacağını müjdeledi.

VARYANTTAN LİMANA KADAR

Konyaaltı Varyantı'ndan başlayıp, Antalya Limanı'nda sona erecek bir proje düşünüldüğünü belirten Başkan Türel, "Özellikle Varyant'tan inildiğinde koruluk önünden Kemer'e giden yolu nostaljik olarak, bir servis yolu gibi yaşatmayı düşünüyoruz. Kesinlikle ana trafiğe kapalı ancak geçmişin yaşatılması adına nostalji yolu olarak kullanılmasını arzuluyoruz" dedi.

4 KATLI KAVŞAKLAR YAPILACAK

Başkan Türel, konuklarının katlı kavşak projeleri hakkında bilgi istemesi üzerine, 5 yıl içerisinde kente yapılacak kavşak ve yeni yol projeleri ile ilgili de bilgi verdi. 5 yıl boyunca Antalya'ya etap etap 19 katlı kavşak, 200 kilometre yeni yol yapılacağını belirten Başkan Türel, "Ancak kavşaklar tek başına yeterli değil. Yeni yollar da açarak trafik çözümüne katkı sağlayacağız" dedi. Antalya'nın bu dönemde 4 katlı kavşaklarla tanışacağını ifade eden Türel, Mevlana Kavşağı'nın da bu kavşaklardan biri olacağını, Meydan'dan 100. Yıl'a dönüşün mevcut kavşağın en altından olabileceğini kaydetti. Türel, Gazi Bulvarı Kepez Belediyesi önündeki kavşak ile Toptancı Hal Kavşağı'nın da 4 katlı olacağını anlattı.

BOĞAÇAYI ETAP ETAP YAPILACAK
Başkan Türel KONYSİ- AD üyelerine, Boğaçayı Projesi'ni anlattı. Projeyi etap etap yapacaklarını ifade eden Türel, "DSİ ile yapılan görüşmede uygun görülecek yere taşkın korumaya yönelik bir baraj yapacağız. Belediye olarak elektrik üretip kaynak yaratacağız. Taşkın korumaya yönelik sıkıntıları ortadan kaldıracağız. Bu baraj, içme suyu ve sulama suyuna da çözüm olacak. Bu projeyi de en iyi şekilde hayata geçireceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni bir Konyaaltı geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN