Antalya ormanlarına 4 helikopter 1 uçak

Giriş Tarihi: 12.5.2014

Yaz mevsiminin sıcak geçeceği uyarısı üzerine orman yangını tedbirlerini tamamlayan Antalya Orman Bölge Müdürlüğü, 4 helikopterin yanı sıra 1 de amfibik uçağı teslim aldı

Bugün Antalya Valisi Sebahattin Öztürk başkanlığında düzenlenecek Antalya Orman Yangınlarıyla Mücadele Koordinasyon Kurulu toplantısında tüm kurumlardan gerektiğinde takviye isteyecek olan Orman Bölge Müdürlüğü, çok sıcak geçmesi beklenen yaz mevsimi için hazırlıklarını tamamladı. Orman Genel Müdürlüğü'nün 6 uçak ile 24 helikopter alımı ihalesini tamamlamasıyla, Antalya'ya 4 helikopter ile 1 amfibik uçak tahsis edildi. Yangınlara karşı mücadele edecek bin 180 işçi kadrosunun tamamlanması için gerekli 144 orman işçisinin İŞ-KUR aracılığıyla alımı da 14 Mayıs'ta sona erecek. Böylece Antalya'da, orman yangınlarına karşı tüm tedbirler tamamlanacak.

VATANDAŞIMIZ DA BİLİNÇLİ

Kurul toplantısında kamu kurumlarından yangınlara karşı seferberlik halindeyken gerekli teknik- teçhizat ve personel yardımı isteyebileceklerini hatırlatacak olan Antalya Orman Bölge Müdürü Ali Gökçöl, "Kamu kurumlarımız orman yangınlarında gerekli hassasiyeti her zaman gösterdi. Kaldı ki bunu özel sektör ve kişiler de gösteriyor. Bugüne kadar yangın anında birçok kamyoncu müdürlüğümüzü arayarak yardım teklif etmiştir. Birçok hayırsever vatandaşımız da yangın bölgelerindeki personele yiyecek, su, ayran dağıtımları yapmıştır. Bu destek yine devam edecektir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya ormanlarına 4 helikopter 1 uçak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN