Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Borç batağındayız

Antalyaspor'da olağanüstü genel kurul kararı alan Gültekin Gencer ve yönetiminin geride bıraktığı mali tablo ortaya çıktı. Vergi taksitleri hariç, futbolcular ve piyasaya olan borç dudak uçuklattı

Giriş Tarihi: 13.5.2014
Antalyaspor'da olağanüstü genel kurul kararı alan Gencer başkanlığındaki yönetimin arkasında bıraktığı mali tablo netleşmeye başladı. Bugüne kadar kimsenin bilgi sahibi olmadığı rakamlar günyüzüne çıkıyor. Antalyaspor'un sezonu 26 milyon borçla kapattığı öğrenildi. Taksitli vergi borcunun dahil olmadığı bu rakamın içinde futbolculara olan borç, 26 milyonun yarısından fazla. Geri kalanı ise bankalara, menajerlere ve piyasaya olan borçlar olarak ifade ediliyor. Sıkça eleştirilen, yüksek bedelli transferlerin ortaya çıkardığı bu tablo 'vahim' olarak değerlendiriliyor. Sezon başında Ömer Şişmanoğlu ve İsmail Aissati transferlerinden 4 milyon 700 bin euro parayı kasasına koymasına rağmen, Antalyaspor'un bu kadar yüksek borç miktarı ile sezonu kapatması 'Kulüp gırtlağına kadar borca batmış' ifadeleriyle değerlendiriliyor. Gencer'in, genel kurul kararı alındığıyla ilgili yaptığı basın toplantısındaki "İlk etapta 25 milyon TL para lazım" ifadesinin de bu rakamları doğruladığı belirtiliyor.

DERNEK DÜN TOPLANDI
Antalyaspor Kulübü Derneği dün toplanarak kulübün son durumunu masaya yatırdı. Bugün yapılacak olan 2'nci Onur Kurulu toplantısı öncesi değerlendirme yapan Kulüp Derneği Yönetimi öncelikle kulübün mali tablosunu inceledi. Ortaya çıkan rakamların endişe verici boyutta olduğu kanısına varılırken, yeni yönetimin oluşmasıyla ilgili de kararlar alındı. Dernek yönetimi, kulübün yeni yönetimine aday olanların projelerini ve mali durumlarını mercek altına alıp karar verecek. Bilindiği gibi, Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, dernek yönetiminin oylarıyla seçiliyor.

ENDİŞE VERİCİ MALİ TABLO
İlk kez ortaya çıkan mali tablo camiada endişe ile karşılandı. Ömer Şişmanoğlu ve Aissati'nin satışından gelen 15 milyon liralık gelire rağmen borcun bu kadar artmış olması şaşkınlık yarattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Borç batağındayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN