Çocuk kaçırmaya Bakanlık el koydu

Zafer Candemir'in imam nikahlı Rus eşi Natalia Babıch'ın, bir yaşındaki oğulları Timur Ensar'ı 'Geçici Seyahat Belgesi' ile Rusya'ya kaçırması üzerine Dışişleri Bakanlığı soruşturma başlattı

Giriş Tarihi: 13.5.2014
Antalya'da oto teknikeri Zafer Candemir (47) 2011 yılında imam nikahı ile evlendiği Rus eşi Natalia Babıch'ın (41) bir yaşındaki oğlu Timur Ensar Candemir'i pasaportu olmadığı halde seyahat belgesi çıkartarak kendisinden habersiz Rusya'ya kaçırılmasına Dışişleri Bakanlığı el koydu. Minik Timur'un babasının izni olmadan yurt dışına çıkarılamayacağını belirten bakanlık yetkilileri, soruşturma başlattı. Baba Zafer Candemir de eşi ve yakınlarının Türkiye'ye giriş yapması halinde tutuklanmaları için yargıya başvurdu.

BAKANLIK BİLGİ VERDİ

Zafer Candemir, anne Natalia Babıch'ın oğlu Timur Ensar Candemir'in kimliği kendisinde olduğu halde geçici seyahat belgesi ile Rusya'ya kaçırmasının ardından Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığı'na başvurdu. Başbakanlık konuyu ayrıntılı olarak incelemesi için Dışişleri Bakanlığı'nı uyardı. Yapılan araştırmanın ardından Dışişleri Bakanlığı yetkilileri baba Zafer Candemir'i arayarak, "Babanın izni olmadan çocuğun çıkarılması imkansız. Konuyu araştırdık. İhmal var. Sorumluların cezalandırılması ve çocuğun Türkiye'ye getirtilmesi için çalışma başlattık" bilgisini verdi.

YÜREĞİM FERAHLADI

Acılı baba Zafer Candemir, Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığı'nın olaya el koymasının yüreğini ferahlattığını söyledi. Oğlu Timur Ensar'ı Rusya'dan almak için her türlü hukuki mücadeleyi başlattığını da belirten baba Candemir, "Oğlumun bütün yasal hakları bende olduğu halde annesi Rusya'ya kaçırdı. Oysa anne, doğumdan sonra yasal prosedürlerin tamamını benim üzerimden yürüttü. Çocuk ne zaman büyüdü, ihtiyaçları bitti, hemen kaçırdılar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk kaçırmaya Bakanlık el koydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN