Gazipaşa'ya pist müjdesi

Giriş Tarihi: 14.5.2014

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Gazipaşa Havaalanı pistinin uzatılması için gereken kararın Bakanlar Kurulu'ndan çıktığını müjdeledi

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Gazipaşa Havaalanı pistinin uzatılması için Bakanlar Kurulu kararı çıktığını müjdeledi. Çavuşoğlu, Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk'u ziyaret ederek, ilçedeki kamu yatırımlarıyla ilgili bilgi aldı. Daha sonra Belediye Başkanı Adil Çelik'i ziyaret eden Çavuşoğlu, Çelik'in vaat ettiği projeleri hayata geçirebilmesi için her türlü desteği vereceklerini söyledi.

500 METRE UZAYACAK

Geçen yılın sonbaharında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazipaşa'ya geldiğini ve Gazipaşa Havalimanı pistinin 500 metre daha uzatılması için kamulaştırma gerektiğini söylediğini hatırlatan Çavuşoğlu, "Gazipaşa Havalimanı pistinin uzatılması için Bakanlar Kurulu kararı çıktı. Karar Cumhurbaşkanlığı'na gitti, inşallah en kısa zamanda Cumhurbaşkanımız da onay verirse Resmi Gazete'de yayımlanacak ve kamulaştırma yapıldıktan sonra pistimiz uzayacak" diye konuştu. Gazipaşa Havalimanı'na bugüne kadar gelen yolcu sayısının 90 bini aştığını, sadece bu hafta 60'dan fazla sefer yapılacağını bildiren Çavuşoğlu, havalimanına gelen turist sayısının önümüzdeki yıllarda milyonu aşacağını düşündüğünü kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazipaşa'ya pist müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN