Libyalı turistin Antalya tercihi

Giriş Tarihi: 14.5.2014
Antalya'ya, Libya'dan ilk kez direkt turistik seferler başlıyor. Turizmciler, yeni 5 yıldızlı otellerin açılmasıyla oluşan yatak kapasitesini tam kullanmak ve sezonu 12 aya yayma hedefine, yeni pazarlar yaratarak katkı koyuyor. Kuruluşunun 30'uncu yılını kutlayan Termessos Turizm de bu doğrultuda Libya- Gazipaşa seferlerini başlattı.

ÜÇ TUR ALARAK GELECEKLER
Termessos Turizm Genel Müdür Yardımcısı Metin Ölçer, her Libyalıya 3 tur paketinin peşin satılacağını duyurdu. Alanya veya Antalya şehir turu, Manavgat'ta bot turu ve çocuklu aileler için su parkları turlarını Libya'da sattıklarını açıklayan Ölçer, "Libyalılar deri ve kuyuma meraklılar. Antalya 35 milyon turist hedefine koşarken, turizm gelirlerini yeni pazarlarla arttırmak da önemli" diye konuştu.

MARMARİS'E GİDİYORLARDI

Geçen hafta getirdikleri Libyalı partner acente temsilcilerinin Libya- Dalaman seferleriyle Marmaris'e turist getirdiğini belirten Ölçer, Ermenistan'dan 9 yıldır turist getirdiklerini söyledi. Ölçer, "Hollanda ile İsveç'ten direkt olmayan turizm yapıyoruz. Ana hedef Türk Cumhuriyetleri. BAKA'nın Körfez ülkeleriyle kurduğu köprüden yararlanabiliriz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Libyalı turistin Antalya tercihi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN