'Engelleri birlikte aşacağız' pikniği

Giriş Tarihi: 15.5.2014

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında engelli bireyleri ve ailelerini 'Engelleri Birlikte Aşacağız' pikniğinde bir araya getirdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Engelliler Haftası kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi. Belediye, engelli bireyleri Kepez Kent Ormanı'nda 'Engelleri Birlikte Aşacağız' pikniğinde bir araya getirdi. Pikniğe Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel de katıldı. Etkinlikte konuşan Ebru Türel, duygu dolu anlar yaşadı.

ASMEK BÜYÜYECEK

Konuşması sırasında gözleri dolan Ebru Türel, "Beş yıl boyunca projelerimizi hep birlikte hayata geçireceğiz. Engellilere yönelik yapacağımız çalışmalarda engelsiz plajlar, eğlence merkezleri, yaz kampları gibi birçok aktivite ve hizmetlerimiz olacak. 2004-2009 yılları arasında ben bizzat ASMEK ve engellilere yönelik projelerle ilgilendim. ASMEK kursları büyüyerek devam ediyor" dedi.

REHABİLİTASYON MERKEZİ CANLANACAK
Döşemaaltı Çıplaklı'da 13 bin 400 metrekare alana sahip Avrupa'nın ikinci, Türkiye'nin en büyük Engelli Rehabilitasyon Merkezi'ni yaptıklarını hatırlatan Ebru Türel, "Bu merkez beş yıl atıl kaldı. Bu merkezi beş yıl boyunca atıl durumda görmek bana çok acı verdi. Birçok insanın hayatı kolaylaşacaktı. Bin kişinin eğitim alacağı merkezde çocuklar sabah evlerinden alınacak ve akşam saat 6'da tekrar servislerle evlerine teslim edilecekti. Burada aileler de rehabilite görmüş olacak ve onların da hayatı kolaylaşacaktı. Önümüzdeki beş senede bunların hepsini telafi edeceğiz" dedi. Ebru Türel, daha sonra pikniğe katılanlara çeşitli hediyeler verdi. Engelliler, Ebru Türel'e yoğun ilgi gösterirken, bol bol fotoğraf çektirdi. Ebru Türel, ailelerin sorunlarını da dinledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Engelleri birlikte aşacağız' pikniği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN