Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kiriş esnafı karanlıkta kaldı

18 bin yatak kapasitesiyle Antalya turizminin lokomotiflerinden Kiriş'teki sokak lambaları yanmamaya başladı. Arıza günlerdir giderilmedi

Giriş Tarihi: 15.5.2014
Antalya'nın önemli turizm merkezlerinden Kemer ilçesinin Kiriş bölgesinde esnaf dertli. Yaklaşık 150 esnafın bulunduğu bölgede 5 aydır sokak aydınlatmaları yanmıyor. Sadece gündüz saatlerinde, hava kararıncaya kadar turistlere hizmet verebilen Kiriş esnafı karanlık olunca kepenkleri indirmek zorunda kalıyor.

BAŞVURULAR SONUÇSUZ
Bugüne kadar tüm ilgili kurum ve kuruluşa gerek sözlü gerekse yazılı olarak başvuru yapan bölge esnafı hiçbir sonuç alamadığı gibi kendilerine yanıt da verilmedi. Aydınlatmaların neden çalışmadığı ile ilgili bilgi sahibi de olmayan esnaf, şimdi ne olduğunu bilmedikleri sorunun çözümü için bekliyor.

TURİZM ZARAR GÖRÜYOR

Bölge esnafı, Kemer Belediyesi'ne defalarca başvurulduğunu, en son 10 gün önce yapılan başvurularına ise hala yanıt alamadıklarını söyledi. Turistin karanlıkta alışveriş yapmak istemediğini ve otel dışına korkarak çıkıp kısa süre kaldıklarını anlatan esnaf, "Eve ekmek götüremiyoruz. İşyerlerinin içini kendi imkanlarımızla aydınlatıyoruz ama sokaklar karanlık olunca kimse gelmiyor. Kemer'in utanç verici bu manzara nedeniyle zarar gördüğüne inanıyoruz. Turistlere rezil olmamız da cabası. Yetkililerden yardım bekliyoruz" diyerek şikayetlerini dile getirdi.

GÜNDÜZ HİZMET VERİLİYOR
Yaklaşık 150 esnafın bulunduğu bölgede 5 aydır sokak aydınlatmaları yanmıyor. Gündüz hava kararıncaya kadar turistlere hizmet verebilen Kiriş esnafı karanlık olunca kepenkleri indirmek zorunda kalıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kiriş esnafı karanlıkta kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN