Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuk parkında Pitbull tepkisi

Giriş Tarihi: 19.5.2014

Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki Liman Mahallesi'nde bir çocuğa Pitbull'un saldırması ile yaşanan dehşete mahalle sakinleri tepki gösterdi. Vatandaşlar önlem alınmasını talep etti

Antalya'nın Konyaaltı ilçesi Liman mahallesindeki çocuk parkında 19 yaşındaki bir gencin gezdirdiği Pitbull cinsi köpeğin 2.5 yaşındaki Ateş Savur'a saldırması mahalleliyi isyan ettirdi. Çocuklarını parka götürmeye korktuklarını söyleyen anneler, "Böyle temiz bir semtte bu tür olayların yaşandığına inanamıyoruz, yetkilileri duyarlı olmaya davet ediyoruz" dedi. Oyun parkında gezdirilen Pitbull cinsi köpeklerin çocuklar ve ailelerine korku yaşattığını söyleyen anne Esra Savur, "Köpeği çocuğumun üzerinden almasaydık parçalayacaktı. Liman Mahallesi'ndeki aileler şikayetçi. İlla bir çocuğun ölmesi mi gerekiyor. Pitbull da bir hayvan ancak bakımı çok önemli. Gençler bilinçsizce hayvanları saldırganlaştırıyor. Ailelerin ceza alması gerekiyor. 19 yaşındaki gencin elinde iki tane Pitbull'un ne işi olabilir anlamış değilim. Ya çocuğum ölseydi, bunun hesabını kim verecekti? Bu çocuk ve bunun gibi bilinçsiz insanların elinden bu hayvanlar alınsın, denetim yapılsın. Benim çocuğum hayvanlara yaklaşamaz oldu" dedi.

MAHALELİ İSYAN ETTİ

Olaya isyan eden Liman Mahallesi sakinleri, gençlerin Pitbull ile gezdiklerini ve semtte can güvenliğinin olmadığını söyledi. Mahalle sakinlerinden Halide Dağlı, oyun parkının çocuk değil köpek parkı haline geldiğini anlatarak, "Çocuklarımızı parka indirmeye korkar hale geldik. Herkesin elinde bir köpek. Özellikle gençlerde Pitbull gezdirmek moda oldu. Çocuklar zaten evlere mahkum oluyor azcık hava alsınlar diye parka götürüyoruz onda da köpeklerden rahat yok. Ateş'e saldıran Pitbull'un sahibi defalarca uyarıldı ama sonunda birinin canı yandı. Bu olaydan sonra çocuklar parka gitmek istemiyor. Mahallemizin Muhtarı Mahir Bölük de bu olaylar karşısında çok duyarsız kalıyor. Lütfen bu konuda ciddi önlemler alınsın" diye konuştu.

ARAŞTIRMA YAPILSIN
Liman Mahallesi'ne bu tür olayların yakışmadığını, denetimsiz bir semt olmaya başladığını anlatan Buket Ataç Enginbaş ise yetkililere seslenerek, "Pitbull gibi saldırgan hayvanın minicik çocukların oynadığı parkta ne işi var. Yetkililer bu duruma el koysun. Gelip araştırsınlar. Birinin daha canı yanarsa Muhtar da Belediye Başkanı da bunun hesabını veremez" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk parkında Pitbull tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN