Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya aşkına

Giriş Tarihi: 20.5.2014

Antalyaspor'un başkan adayları arasında adı geçen Deniz Karataş camianın fikir önderleriyle görüşmelere başladı

Gültekin Gencer ve yönetiminin aldığı kongre kararının ardından adı başkan adayları arasında geçen İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş kulübün mali, idari ve hukuki yapısını inceliyor. Camianın fikir önderleriyle bir süredir görüşmeye başladığını söyleyen Karataş, "Antalyalı olarak büyük üzüntü duyduğum takımımızın bugünkü durumuna kayıtsız kalamazdım. Ancak maalesef karşımızda ağır bir tablo duruyor" dedi. Karataş, "Kulübün şu anda 13 milyon 800 bin lira taksitlendirilmiş vergi borcu, 2 milyon 484 bin lira vadesi gelmemiş borcu, 6 milyon lira futbolculara borcu var. Yani toplamda 40 milyona yakın bir borçla karşı karşıyayız" dedi.

BU BİR EKİP İŞİ

Taksitlendirilmiş 2 ayrı vergi borcunun yılda birer kez ödememe hakkının mevcut yönetim tarafından kullanıldığını ifade eden Deniz Karataş, "Yeni gelecek olan yönetime böyle bir şans bırakılmamış" diye konuştu. Kendisinin tek başına bir şeyler yapamayacağını anlatan Karataş "Antalyasporumuz için 1-2 milyon zorumuza gitmez ama cebimizden vererek nereye kadar sürebilir? Bu bir ekip işi. Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm ilçeler ve STK'lar bu işe dahil olmazsa kulübün işi zor. Kentin dinamiklerini harekete geçirmeliyiz" dedi.

HASAN SUBAŞI İLE GÖRÜŞTÜ
"Ben de bir çok kişi gibi umursamaz, 'Aman bana ne' diyebilirdim. Fakat içimiz buna elvermedi" diyen Karataş, "Üzülüyoruz ama üzülmek yetmez. Bundan sonra ne yapabiliriz sorusunu yanıt arıyorum. Ekibimle birlikte bu arayışı bir süre daha sürdürüp kesin kararımızı vereceğiz. Antalyaspor'un sahipsiz kalmasına izin vermeyiz" dedi. Deniz Karataş dün eski başkanlardan Hasan Subaşı ile bir görüşme yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya aşkına
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN