Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Olacağı buydu

Giriş Tarihi: 20.5.2014

Konyaaltı Plajı'nda 1990'lı yılları andıran görüntüler yaşanırken, dün sahil ANET'e devredildi. Artık bu görüntüler olmayacak

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi'nin CHP ve MHP üyelerinin Konyaaltı sahilinin kiralama için imza yetkisinin Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e verilmemesi üzerine sahipsiz kalan plaj, 1990'lı yıllarda olduğu gibi simitçi, gazozcu ve mangal yapan piknikçi ailelere kaldı. Denize girmek için plaja giden vatandaşlar ve aileler bu manzara yetmezmiş gibi magandaların tacizine uğramaya başladı.

İŞPORTACI GÖRÜNTÜSÜ
Konyaaltı Plajının simitçi, gazozcu ve mangalcılara bırakılmasının ardından oluşan 1990 yılların manzarası herkesin içini burktu. Bu işporta zihniyetinden kurtulmak için senelerce oluşturulan imaj da çöpe gitti. Aileleri ve yakınları ile plaja gelen vatandaşlar bu olumsuz manzara karşısında, "İstenmeyen görüntüler içimizi acıtıyor. Dakika başı üstü başı kir pas içinde bir seyyar tepemize dikiliyor. Bu manzara Konyaaltı'mıza yakışmıyor" diyerek tepkilerini dile getirdi.

MAGANDA AKINI
Konyaaltı Plajları'ndaki başı boşluk en çok eşi ve ailesiyle denize girmek isteyenleri tehdit etmeye başladı. Özellikle plajın sahipsiz kalmasının ardından denize girmek isteyen kadınlar magandaların tacizine uğruyor. Aileler ve kadınlar, "Artık biz de başımızda bir koruma ile denize girmek zorunda kalacağız. Çünkü magandalar bakışları ve sözleri ile taciz ediyor" dedi.

ANET'E DEVREDİLDİ

Konyaaltı sahili Encümen kararıyla ANET'e geçti ve devir anlaşması imzalandı. karar gereğince plaja bu hafta içinde 10 bin şezlong ve 5 bin şemsiye konulacak. Şemsiye ve şezlong ücretsiz olacak.

TUVALETLERE KİLİT VURULDU
Konyaaltı Plajları'nda vatandaşların en çok tepkisini çeken konuların başında tuvaletlerin kilitli olması geliyor. Deniz sezonunun açılması ile birlikte ilk kez tuvaletlerin kilitli olduğunu belirten tatilciler, "Her gün on binlerce kişinin ziyaret ettiği bir plajda tuvaletler kilitli. Bu manzara Antalya'mıza ve ülkemize yakışmıyor. 12 milyon turist ağırlayan bir kentin karnaval yeri gibi olması gereken plajı virane hale döndü" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Olacağı buydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN