Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük konsensüs

Giriş Tarihi: 21.5.2014

Antalyaspor'un yeni başkanını artık tek başına dernek başkanı seçemeyecek. Sorumluluk, Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı ile Başkanlar Kurulu'na paylaştırılacak

Antalyaspor'da 29 Mayıs'ta yapılacak genel kurul öncesi en çok eleştirilen konu, Antalyaspor A.Ş. Başkanı'nı Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı'nın tek başına vereceği oyla seçebilmesiydi. Bu konuda yapılan görüş alışverişleri sonrası bundan sonra başkanı sadece dernek yönetiminin değil, Antalyaspor Vakfı ve Onur Kurulu'nun da içinde olacağı bir konsensüs tarafından belirlemesi gerektiğine karar verildi. Antalyaspor Kulübü Derneği geçtiğimiz hafta içinde yaptığı toplantıda bu kararı aldı.

SORUMLULUK DAĞITILACAK

Normal şartlarda sadece Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı'nın vereceği kararla A.Ş. başkanı seçilebiliyor. Ancak etik olarak 11 isimden oluşan başkan ve yönetim kurulu üyeleri kapalı bir oylama ile başkanı seçiyor. Buna 3 kişiden oluşan Denetleme Kurulu ve 3 kişiden oluşan Haysiyet Kurulu da eklenecek. Alınan karar uygulamaya geçerse 7 isimden oluşan Antalyaspor Vakfı ve eski başkanlardan oluşan Onur Kurulu da bu oylamaya katılacak. Böylece A.Ş'nin kaderi 1 kişi tarafından değil, en az 40 işi tarafından belirlenmiş olacak.

ALTERNATİF ARAYIŞLAR

Ancak 29 Mayıs'ta yapılacak olan genel kurulda aday çıkmaması halinde mevcut yönetim görevine devam edebilecek. Genel kurulda mevcut yönetim ibra edilmezse bu kez yönetim düşecek, kulüp kayyuma devredilecek. 1 aday çıkması halinde ise karar vericiler ya bu ismi göreve getirecek ya da acil bir liste oluşturulup seçilecek, hemen yeniden genel kurul kararı alınıp yeni bir ismin çıkması için zaman kazanacak. Bu hafta içinde yapılması beklenen toplantılarda tüm alternatifler üzerinde durulup izlenecek yol belirlenecek ve 29 Mayıs'ta alınan kararlar uygulamaya konulacak.

DERNEK VE VAKIF YÖNETİMİ
Antalyaspor Kulübü Derneği Nafiz Tanır başkanlığında, İsmail Bilal, Levent Barut, Ziya Erbaş, Şefik Öz, Murat Süğlün, Tahsin Aksoy, Kadri Cengaver, Cem Oğuz, Can Saraçoğlu, ve Aşkın Çomakoğlu'dan oluşuyor. Denetleme Kurulu'nda Mehmet Çelik, Bora Terzioğlu ve İbrahim Yıldırım, Haysiyet Kurulu'nda Turgay Soyer, Abdurrahman Yılmaz ve Hakan İrban yer alıyor. Antalyaspor Vakfı'nda ise Ali Yılmaz başkanlığında, Hasan Akıncıoğlu, Can Kasaboğlu, Alper Demirbaş, Mevlüt Yeni, Tarkan Ayçetin ve Mahmut Şahin bulunuyor. Antalyaspor'un resmi olmayan Onur Kurulu'nda ise eski başkanlar bulunuyor. Bu isimler de Dündar Uluğkay, Özcan Kırmızıoğlu, Hasan Subaşı, Menderes Türel, Sedat Peker, Cihan Bulut, Süleyman Arslan, Bekir Kumbul, Erdoğan Tekin, Ünal Öger, Ali Rıza Tekin, Osman Doğaner, Halim Horasan ve Atilla Ekmen.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük konsensüs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN