Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanlar Kurulu'na EXPO 2016 sunumu

Başbakan Erdoğan'ın da katıldığı Bakanlar Kurulu toplantısında EXPO 2016 Antalya projesi anlatıldı

Giriş Tarihi: 23.5.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı'nda Başbakanlık merkez binasında toplanan Bakanlar Kurulu'na EXPO 2016 Antalya projesini anlatan, yaklaşık 5 dakikalık bir sunum yapıldı. Yapılan çalışmalarla video gösterisinin ardından, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mehdi Eker, bir sunum gerçekleştirerek, Başbakan Erdoğan ve Bakanlara proje hakkında bilgi verdi.

TOPLANTI BİR SAAT SÜRDÜ
Bakan Eker, sunum ve proje ile ilgili bakanların sorularını cevapladı. Bakan Mehdi Eker, Bakanlar Kurulu'nda EXPO anlatımının yaklaşık 1 saat sürdüğünü, Başbakanın ve bakanların EXPO 2016 Antalya projesine ilgilerinin memnuniyet verici olduğunu söyledi. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, Antalya'da düzenlenecek Türkiye'nin ilk Expo'sunun, Başbakan ve Bakanlar Kurulu'na anlatımının önemli bir aşama olduğunu, bu durumun Ajans çalışanları ve yüklenici firmaları teşvik edeceğini belirtti.

BAŞBAKAN SAHİP ÇIKTI
Başbakanlık kulislerinden edinilen bilgiye göre, Bakanlar Kurulu üyelerinin yapılan EXPO 2016 sunumdan oldukça memnun kaldıkları ve soru cevap bölümünde aldıkları yanıtlardan tatmin oldukları öğrenildi. Öte yandan EXPO 2016'nın bütçesi ile sıkıntıların gündeme gelmesi ile Başbakan Erdoğan'ın konuya sahip çıkıp ilgili bakanlardan engel çıkarmamalarını isteyerek, "EXPO'yu alırken zorlanmıştık, yaparken mi zorlanacağız?" dediği bilgisine ulaşıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlar Kurulu'na EXPO 2016 sunumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN