Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Somalı yetime Kemer daveti

Giriş Tarihi: 24.5.2014

Antalya'nın Kemer Kaymakam Vekili Halil Serdar Cevheroğlu'nun Soma'da hayatını kaybeden maden şehitlerinin ailelerine yaptığı davete turizmcilerden destek geldi

Soma'da yaşanan facianın ardından bölgeye her türlü yardımı yapmak için seferber olan Antalya, yeni bir öneri ile gündeme geldi. Kemer Kaymakam Vekili Halil Serdar Cevheroğlu, devletin Soma'ya her türlü maddi yardımı yaptığını, manevi yönde destek olmak amacıyla faciada hayatını kaybeden 301 işçinin ailelerini Kemer'deki otellerde misafir etmek için girişimde bulunacaklarını ifade etti.

ACILAR ÇOK TAZE

Soma'daki acılı ailelere yardımda bulunmak için Kemer'de çok ciddi bir istek meydana geldiğini ve en doğru yardımı yapabilmek için Soma Kaymakamlığı ile irtibata geçtiğini aktaran Cevheroğlu, "Soma Kaymakamı ile görüşmemde devletin bölgeye her türlü yardımı yaptığını ve maddi anlamda bir ihtiyaçlarının olmadığını öğrendim. Biz Kemer olarak oteller ve tatil ilçesiyiz. Şu anda insanlara gelin tatil yapın demek olmaz, acıları çok taze. Soma Kaymakamlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu işbirliği ile aileleri acıları hafiflemeye başladığında buradaki tesislerimizde misafir etmenin uygun olacağını düşündük" dedi.

SADECE MADDİ OLMAZ

Yardımın sadece maddi anlamda olmayacağını ailelere verilecek manevi desteğin de büyük fayda sağlayacağını ifade eden Cevheroğlu, "Bu bir rehabilitasyon yardımıdır. Kemer olarak Soma'da hayatını kaybeden kardeşlerimizin ailelerine bu şekilde bir destek vermek istedik. KETOB da bu düşüncemize destek verdiğini açıkladı. Sektör bu tavsiye açıklamamıza çok sıcak yaklaştı. Belli bir süre geçtikten sonra Soma Kaymakamlığı'na bu talebimizi ileteceğiz ve Kemer'e gelmek isteyen ailelerimizi ulaşımlarını dahi sağlayarak Eylül, Ekim ayı gibi buraya gelmelerini sağlayacağız" şeklinde konuştu.

POYD HAZIR
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ ise Soma'da acıları sarmak adına her türlü girişime destek olacaklarını ifade etti. POYD Başkanı Kızıldağ, "Biz böyle bir desteği sağlamak için bunu bütün üyelerimiz ile paylaşırız. POYD olarak böyle bir projeye sonuna kadar destek veririz" dedi.

Mustafa GÜL (Kemer Bel. Bşk.)

GÜL DE DESTEK VERDİ
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül de Kaymakam Cevheroğlu ile aynı düşüncede olduğunu belirterek, "Devlet bütün desteği sağladığı ve ailelerin yiyecek, giyecek gibi yardımlardan ziyade manevi desteğe ihtiyacı olduğunu düşündüğümüzden bu yönde bir yardımda bulunmak istedik. Sezon sonunda, hem acılar hafiflemeye başladığında hem de otellerimizin doluluk oranları azaldığında ailelerimizi burada misafir etmenin onlar açısından iyi olacağını düşündük. Üzerimize düşün her şeyi en iyi şekilde yaparız" diye konuştu.

Osman AYIK (TÜROFED Bşk.)

SEKTÖR YARDIMA HAZIR
Kemer'den gelen bu yardım teklifine sektör temsilcileri de duyarsız kalmadı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, böyle bir yardım projesinin kendi gündemlerinde yer aldığını belirterek şunları söyledi: "TÜROFED olarak böyle bir şey yapmak bizim de gündemimizdeydi. Olay ve acılar çok sıcak olduğu için bunu dillendirmedik. İnsanların şu an aklına böyle bir şey asla gelmiyordur. Ama acılar hafifledikten sonra bu anlamda her türlü girişimde ve destekte bulunacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Somalı yetime Kemer daveti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN