Mis kokulu festival

EXPO 2016 Antalya Çiçek Festivali kortej yürüyüşü ile sona erdi. Korteje katılan protokol ve görevliler vatandaşlara 1 milyon dal çiçek dağıttı

Giriş Tarihi: 26.5.2014
BU yıl 10'uncusu düzenlenen 'EXPO 2016 Antalya Çiçek Festivali' muhteşem finalle sona erdi. Korteje AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Japon Kraliyet Sanatçısı Kaoruko Sugimoto, oda, dernek başkanları ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı. Kortej başlamadan önce protokol eşleri Nihan Öztürk, Ebru Türel, Hatice Tonbul, Ümran Uysal, Nevin Gülay ve Japon Kraliyet Sanatçısı Kaoruko Sugimoto korteje katılan, en güzel süslenen üç araç için değerlendirme yaptı.

ULUSLARARASI OLSUN

1 milyon dal çiçeğin dağıtıldığı festivalin Komite Başkanı Osman Bağdatlıoğlu Antalya çiçekçiliğinin 300 bin kişiye dolaylı iş sağladığını, ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, bu festivalin Antalya için çok önemli olduğunu, Vali Sebahattin Öztürk ise festivalin kente değer kattığını açıkladı. AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Artık bu festivali uluslararası bir festival haline dönüştürelim. Hep birlikte valimizin desteğiyle, Menderes Türel'in ve tüm oda başkanlarımızın desteğiyle önümüzdeki yıl çok katılımlı çok güzel bir festival haline getirelim" dedi. Kortejin son bölümünde en güzel süslenen 3 araç sahibine ve festivale katkı sunanlara para ödülü ve plaket verildi. Dereceye giren üç araç sahibi ise ortak bir kararla toplam 8 bin liralık ödülü Soma'da hayatlarını kaybeden madenci ailelerine bağışladıklarını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mis kokulu festival
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN