Transferin nedeni muhalefetin tavrı

Giriş Tarihi: 27.5.2014

Meclis Üyesi Merthatun'un CHP'den AK Parti'ye geçişini değerlendiren İl Başkanı Köse, muhalefetin tavrına tahammül edemeyen sağduyulu kişilerin bu tür karar aldığını söyledi

AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, CHP'den AK Parti'ye geçen Büyükşehir Meclis Üyesi Ercan Merthatun'un geçiş sürecini değerlendirdi. AK Parti'nin bir transfer atağı başlatmadığını, muhalefetin hizmetin önünü tıkayan eylemlerde bulunması nedeniyle sağduyulu hareket edenlerin AK Parti'ye katılmak istediğini ifade eden Köse, "CHP ve MHP'nin hizmeti engelleme ve uzlaşmayan tavırları devam ettiği sürece bunların olması muhtemeldir" dedi.

BİZE ÇOK TEKLİF GELDİ

AK Parti'nin prensip olarak hiç kimseye transfer teklifinde bulunmadığını ve bundan sonra da bulunmayacağını ifade eden Köse, "Ben il başkanı olduktan sonra partimize geçmek isteyen meclis üyesi düzeyinde, belediye başkanı düzeyinde birçok kişiden teklif geldi. Biz bunların birçoğunu prensip ve ilkelerimize uymadığı için, bizimle dokusu uyuşmayacağı için kabul etmedik. Ancak bu süreçte özelikle CHP ve MHP'nin hizmetten yana olmayan çok farklı tutumları, sırf muhalefet etmek için muhalefette bulunmaları birçok sağduyulu insanın tepkisini çekti. Oralarda siyaset yapan, temelinde hizmet bulunan birçok insan siyaseti nerede yapabilirim diye baktığında AK Parti'yi gördü. Dolayısıyla CHP ve MHP'nin bu tavırları devam ettiği sürece hizmetsizlik ve uzlaşmayan tavırları devam ettiği sürece bunların olması muhtemeldir" şeklinde konuştu.

MUHALEFETİN HASTALIĞI

Seçimin ardından birçok transfer teklifi aldıklarını fakat siyasi nezaket dolayı bu tekliflere sıcak bakmadıklarını söyleyen Köse, "Biz 30 Mart'tan sonra muhalefet ile birlikte hareket etmek istediğimizi belirttik. MHP grubunun bu noktada bir yaklaşımı da vardı. Elimizi uzattığımız bir dönemde başka partiden transfer yapmak etik olmayabilirdi. Bu noktada bir görüşmeye açık olmadığımızı o günler için söylemiştik. Muhalefetin Antalya'nın yararına olacak işlerde sizlerle birlikte oluruz söylemi bizde karşılık bulmuştu. Biz de hiç kimse ile bir görüşme yapmamıştık" dedi. Muhalefetin zaman geçtikçe gerçek yüzlerinin ortaya çıktığını aktaran Köse, sözlerine şu şekilde devam etti: "Ancak muhalefetin tavrı zaman geçtikçe ortaya çıktı. Eski ittifaklarına geri döndüler. Tıpkı İl Genel Meclisi'nde ve Büyükşehir Meclisi'nde yaptıkları gibi. Sanırım bu bir hastalık geçmiyor kolay kolay. Dolayısıyla bizde havada bıraktıkları elimizi uzun süre bekledikten sonra indirmeye karar verdik."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Transferin nedeni muhalefetin tavrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN