Pazarcılar odası müfettiş çağırdı

Antalya Semt Pazarcılar Odası'nın yeni başkanı Öztürk, kendisinden önceki dönemlerin kayıtlarının incelenmesi için Bakanlık'tan müfettiş talep e

Giriş Tarihi: 28.5.2014
Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanlığı görevini 21 yıl boyunca sürdüren İsmail Öz'ün yerine 23 Ocak'ta yapılan Genel Kurul'da başkan seçilen Yusuf Öztürk, oda kayıtlarının incelenmesi için Bilim, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı'ndan müfettiş talep etti. Başkanın talebi neticesinde Bakanlık Antalya'ya bir müfettiş gönderdi. 20 Mayıs'ta odadaki çalışmalarına başlayan bakanlık müfettişinin, incelemelerini tamamladıktan sonra kapsamlı bir rapor hazırlaması bekleniyor. 21 yıllık bir yönetimin ardından başkanlık koltuğuna oturan Yusuf Öztürk, odada yeni ve temiz bir sayfa açmak için bu tür bir girişimde bulunduklarını belirtti. Eski başkan İsmail Öz hakkında, odanın 5 milyon 76 bin 511 lirasını zimmetine geçirdiği gerekçesiyle 5 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldığını hatırlatan Öztürk, "Odanın tüm kayıtlarının incelenmesini biz talep ettik. Pazarcının 1 lirasının dahi hesabını soracağız" dedi.

YENİ DAVALAR GELEBİLİR

Pazarcıların çok düşük kar oranları ile çalıştığını ve zor zamanlar geçirdiğini vurgulayan Semt Pazarcıları Odası Başkanı Yusuf Öztürk, müfettişin hazırlayacağı rapor neticesinde yeni davaların da açılabileceğini belirtti. Pazarcı esnafının haklarını savunmak için her türlü girişimde bulunacaklarını aktaran Öztürk, şunları söyledi: "Yargıya intikal eden olaylar var. Biz önümüze bakıyoruz. Eski başkan ve ekibi şu an yargılanıyor. Kendimizi denetletmek için başvuruda bulunduk ve müfettiş talep ettik. Yeni yönetim olarak yanlış bir şey yapmak istemiyoruz. Pazarcıların paralarının nereye gittiği öğrenmek zorundayız. Bu anlamda devam eden davaya müdahil olacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazarcılar odası müfettiş çağırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN