Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABB Başkanlığına 58 oyla Hakan Tütüncü getirildi

Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlık seçimini Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü kazandı. Seçimde Tütüncü 58, rakibi Gül ise 54 oy aldı

Giriş Tarihi: 30.5.2014
Akdeniz Belediyeler Birliği seçimini 58 oyla Ak Parti'li Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü kazandı. MHP'li Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ise 54 oy alırken 4 oy geçersiz sayıldı. Porto Bello Otel'de yapılan seçime Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ile diğer delegeler katıldı.

116 DELEGE OY KULLANDI

Seçime geçilmeden önce Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı olan Muhittin Böcek yaptığı konuşmada 4 dönem başkanlık yaptığını belirterek aday olmayacağını açıkladı. Daha sonra kürsüye gelen Menderes Türel, Akdeniz Belediyeler Birliği'nin birlikte hareket ettiğinde halkına en iyi hizmeti verme şansı olacağını söyledi. Daha sonra Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığına aday olduklarını açıkladı.

HİZMET İÇİN BURADAYIZ

Seçim öncesi adaylara 5 dakikalık konuşma süresi verildi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Belediyeler Birliği'nin amacının bütün bölgeye hizmet etmek olduğunu söyledi. Mustafa Gül ise kendisinin MHP ve CHP'nin ortak adayı olduğunu belirtti. Konuşmaların ardından yapılan seçim sonunda Hakan Tütüncü oy kullanan 116 delegenin 58'inin oyunu alarak Akdeniz Belediyeler Birliği'nin yeni başkanı seçildi. Mustafa Gül ise 54 oyda kalırken, 4 oy geçersiz sayıldı. Başkan Tünücü'yü ilk kutlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABB Başkanlığına 58 oyla Hakan Tütüncü getirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN