Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En iyiler ödüllendirildi

Organize Sanayi Bölgesi yönetimi, Antalya'da 2013 yılında başarılı olan firmaları ödüllendirdi. Geceye işadamlarının ilgisi büyük oldu

Giriş Tarihi: 30.5.2014
Antalya'da, 2013 yılında başarılı olan firmalar, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimince düzenlenen törenle ödüllendirildi. Rixos Downtown Otel'de düzenlenen "AOSB 2013 Yılı En Başarılı Firmalar" töreninde, 2013 Yılı Başarılı Sanayicileri Ödülleri kategorisinde, en yüksek kurumlar vergisi ödeyen, en yüksek ihracat yapan, en yüksek istihdam sağlayan ve en yüksek yatırım yapan firmalara ödülleri verildi. 2013 Yılı Teşvik Ödülleri kategorisinde ise en yüksek ciro artışı sağlayan, en yüksek ihracat artışı sağlayan, en yüksek istihdam artışı sağlayan, en yeşil fabrika ve istikbal vaat eden firmalara ödülleri takdim edildi. Törende ayrıca Duayen Sanayici Ödülleri de sahiplerini buldu.

ÖRNEK UYGULAMA
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ile AOSB Başkanı Çetin Osman Budak ise Türkiye'de sanayi alanında Antalya'yı 13-14'üncü sıraya getirdikleri için işadamlarına teşekkür etti. Budak, "AOSB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ne birçok bölüm ilave ettik. Kendi istihdamımızı sağlayabilecek kalifiye eleman için bunu düşünmüştük ve Türkiye arkamızdan geldi. Bu tür okullar bütün organize sanayilerde kanunen zorunlu hale geldi. Sizlerin sayesinde iki defa Türkiye'nin en çevreci organize sanayisi olduk. Bunun için de herkese teşekkür ediyorum" dedi. Konuşmaların ardından Vali Öztürk ve Budak başarılı firmaların yetkililerine ödüllerini takdim etti.

TÜRKİYE'NİN HEDEFLERİ VAR
Vali Sebahattin Öztürk, Türkiye'nin, dünyanın organize sanayiciliği en iyi yapan ülkelerinden olduğunu söyledi. Antalya'da yakın zamanda ihtisas sanayi bölgelerinin artacağını ve mevcut sanayi bölgesinin de genişleyeceğini dile getiren Öztürk, "Bugün organize sanayinin içinde 160'tan fazla işletme var ve burada 11 bine yakın istihdam sağlanıyor. Türkiye'nin 2023 hedefleri var. Bu hedefleri girişimcilerimizle sağlayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En iyiler ödüllendirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN