Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyüyen Alanya olacağız

Kapatılan belde belediyelerinin spor kulüpleri Alanya Belediyespor'un çatısı altında toplandı. Kulüp bundan böyle futbol dışındaki branşlara da ağırlık verecek

Giriş Tarihi: 4.6.2014
Yeni yasayla işlevi sona eren belde belediyelerinin spor kulüpleri Alanya Belediyespor çatısı altında toplanıyor. Bölgede 10 çim sahada ve 1300 lisanslı futbolcuyla merkezde Alanya Belediye, doğuda Kestel, batıda ise Konaklı olmak üzere 3 ayrı isimle mevcut liglerde mücadele edilecek. Kulüp başkanı Mehmet Erken işlevi büyüyen Alanya Belediyespor önderliğinde futbol haricinde diğer branşlarda da sistemli ve sağlıklı bir şekilde büyüyeceklerini belirtti.

HEDEF BAL LİGİ

Yerel yönetimler yasasıyla Mahmutlar, Kestel, Oba, Okurcalar gibi kapanan birçok amatör kulüplerde futbol haricinde branşın yer almadığını belirten kulüp başkanı Mehmet Erken "Yönetim olarak göreve geldiğimizde yöre halkının talepleri üzerine Alanya bölgesini merkez, doğu ve batı şeklinde olmak üzere 3'e ayırdık. Sistemimizi tam anlamıyla oturttuktan sonra Bölgesel Amatör Lig'e (BAL) yükselmek hedeflerimizin ilk sırasında yer alıyor.

10 ÇİM SAHA 1300 LİSANSLI

Alanya Belediyesi olarak geniş bir potansiyele sahip olduklarını kaydeden Sportif Direktör Gürsel Atay ise, "Takımlarımızı mercek altına alacak ve sıkı bir taramanın ardından vereceğimiz alt yapı eğitimleriyle sporcularımızın futbol yetenekleri haricinde topluma faydalı bir birey olmalarını sağlayacağız" dedi. Sportif Direktörlüğü Gürsel Atay'ın üstlendiği teknik kadroda Nurettin Kaya, Mustafa Bora, Alper Şengün, Baybora Özdemir ve Ulaş Ulusoy görev yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyüyen Alanya olacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN