Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Isparta'nın gelişimi kaliteli ulaşıma bağlı

BAKA'nın düzenlediği Kentsel Gelişim Senaryoları Çalıştayı'nda Isparta'nın kara, demir, hava yolu altyapısı sorunları saptanıp çözüm yolu gösterildi

Giriş Tarihi: 4.6.2014
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) düzenlediği Kentsel Gelişim Senaryoları Çalıştayı'nın sonuç raporu yayımlandı. Raporda, Isparta'nın kara, demir, hava yolu altyapısı sorunları saptandı, hayata geçirilmesi gereken yatırımlar sıralandı. Kentsel Gelişim Senaryoları Çalıştayı'nın en çarpıcı maddesi ise Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile Isparta'nın Antalya Limanı'na erişmesi gerektiği oldu. Çalıştay Sonuç Raporu'nda Isparta- Antalya bağlantılı YHT'nin bir an evvel hayata geçirilmesi gerekliliği vurgulandı.

ÖZEL HAVAALANI
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) düzenlediği Kentsel Gelişim Senaryoları Çalıştayı'nda havacılık endüstrisi için de çarpıcı maddeler önerildi. Raporda, "Süleyman Demirel Havalimanı'na, yurt dışından seferler düzenlenmeli, havalimanı özelleştirilmeli ve yeni uçak bakım hangarları yapılmalı" dendi.

KARAYOLU ÖNERİLERİ

Karayolu ile ilgili görüşler ise raporda şöyle yer aldı: Isparta- Antalya ve Burdur arasındaki karayolları duble yol sistemine dönüştürülmeli; bölgenin ulaşımı zenginleştirilmeli. Yeni Isparta Çevre Yolu ekonomik ve sosyal yaşamdan uzak planlanmamalı. Süleyman Demirel Havalimanı çevresiyle birlikte potansiyeli yeniden değerlendirilmeli. Havalimanı'nı daha aktif kullanmaya dayanan yeni bir yaklaşım geliştirilmeli.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta'nın gelişimi kaliteli ulaşıma bağlı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN