Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EXPO heyetinden 'BM' çıkarması

Vali Sebahattin Öztürk başkanlığındaki EXPO 2016 Antalya heyeti, ülke ve kuruluş katılımlarının arttırılması için Cenevre'de temaslarda bulunuyor

Giriş Tarihi: 5.6.2014
Antalya Valisi ve EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkan Sebahattin Öztürk başkanlığındaki heyet Cenevre'de temaslarda bulunuyor. Heyet ilk olarak Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Ferden Çarıkçı'yı ziyaret etti. Burada yapılan hazırlık ve bilgilendirme toplantısının ardından Daimi Temsilcilik Rezidansında uluslararası kuruluş temsilcileriyle öğle yemeğinde bir araya gelindi.

ÜST DÜZEY KATILIM
Yemeğe, Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu (UNICEF), BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği (IUCN), İsviçre Çiçek Düzenleyicileri Birliği (SAFA), BM Çevre Programı (UNEP) ve Dünya Meteoroloji Örgütü'nün (WMO) alt kuruluşu Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli'nden (CIPCC) üst düzey temsilciler katıldı.

PROJEYİ ANLATTI

Vali Öztürk yaptığı konuşmada EXPO 2016 Antalya'nın mevcut flora ve faunayı koruyarak geliştirmeyi amaçlayan, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmayı düstur edinmiş bir proje olduğunu belirtti. Bu özellikleri ve çiçek ve çocuk teması ile uluslararası çevre kuruluşları ve Birleşmiş Milletler'in alt örgütlerinin ilgi alanında olması gerektiğine vurgu yapan Vali Öztürk, yemeğe katılan kuruluşları EXPO 2016 Antalya'ya katılmaya ve katkı koymaya davet etti.

BOTANİK BAHÇESİ ZİYARETİ

Cenevre'deki EXPO heyetinin ilk günkü son durağı Alpin Garden adındaki 3 hektar büyüklüğünde ve yaklaşık 80 yıllık bir botanik bahçesi idi. EXPO heyeti Cenevre gezisinin ikinci gününde Birleşmiş Milletler daimi temsilcilerine resepsiyon vererek EXPO 2016 Antalya'yı anlatacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EXPO heyetinden 'BM' çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN