Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burası Antalya

Antalya Çevreyolu'nun plansız kalan Muratpaşa sorumluluğundaki bölümü, derme çatma görüntülerden kurtulamıyor. Bölge temizlendikten sonra bu kez de 'çadır kent'e döndü

Giriş Tarihi: 9.6.2014
Antalya'nın kent içinde kalan ve çevreyolu olarak bilinen Gazi Bulvarı, derme çatma görüntülerden bir türlü kurtulamıyor. Gazi Bulvarı'nın plansız olduğu için düzgün yapılaşmadan nasibini alamayan bölümü temizlendikten kısa süre sonra eski halini alıyor. SABAH Akdeniz'in 30 Nisan tarihinde 'Bir yolun iki yüzü' başlığıyla dikkat çektiği Gazi Bulvarı'nın Muratpaşa sorumluluğundaki yakası, temizlenmesinin üzerinden geçen bir ay içinde yine eski haline geri döndü.

ÇADIR KENT OLDU
Mayıs ayının başında kurbanlık hayvan satan celeplerden temizlenen bölge, bu kez de ikamet amaçlı kurulan derme çatma barakalar ve çadırların işgaline uğradı. Gazi Bulvarı'nın Zeytinköy sınırları içinde kalan bölümüne peş peşe 4 tane derme çatma baraka kurulması dikkat çekti. Barakaları kuran göçebeler burada ilkel bir ortamda yaşamlarını sürdürüyor.

MOLOZLAR BÜYÜK SORUN YARATIYOR
Bölgedeki bir diğer sorun ise molozlar. Bölgeye öbek öbek dökülmüş inşaat atığı molozlar çadır kent görüntüleri ile birleşince, bulvarın karşısında kalan ve Kepez Belediyesi sınırlarında olan yakası ile tam tezat görüntüler sunmaya devam ediyor. Bölgenin girişinde yer alan billboardlarda ise, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın, "Muratpaşa'ya hoş geldiniz" yazması ilginç bir görüntü oluşturuyor. Bulvarın Kepez sınırlarındaki bölümü çiçeklerle süslenmiş, ahşap banklı ve süs havuzlu parkları ile göz kamaştırıyor. Bulvarın Muratpaşa bölümü ise Kırcami planının onaylanmasını bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burası Antalya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN