Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Deniz Otobüsleri bakımda

Termessos, Olimpos ve Aspendos bakıma alındı. Antalya'nın ilk deniz otobüsleri kısa bir süre içerinde Antalya-Kemer seferlerine başlayacak

Giriş Tarihi: 9.6.2014
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in ilk başkanlık döneminde alınan 3 adet deniz otobüsü, bakıma çekildi. Saatte 31 deniz mili yapabilen Termessos, Olimpos ve Aspendos adlı teknelerin Akaydın döneminde bakımlarının aksatıldığı, gerekli işlemler yapıldıktan sonra Antalya- Kemer seferlerinin kısa bir süre içerisinde başlayacağı belirtildi.

5 YIL BEKLEDİ

Türel'in ardından başkan seçilen Mustafa Akaydın, göreve geldiği ilk yıllarda 'Otobüsler ulaşıma elverişli değil' diyerek projeyi rafa kaldırmıştı. 2012 yılı Haziran ayında karar değiştirerek deniz otobüslerini törenle hizmete sunan Akaydın, kısa bir süre sonra seferler çok pahalıya mal ediliyor gerekçesi ile deniz otobüslerini bir kenara kaldırmıştı. Yaklaşık 5 yıldır Kaleiçi Yat Limanı'nda atıl olarak bekletilen deniz otobüsleri, Türel'in yeniden başkan seçilmesi ile birlikte tekrar gündeme getirilmişti.

AMAÇ DENİZİ SEVDİRMEK

Açıklamaların ardından Antalya- Kemer arasında deniz taşımacılığının sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için öncelikle 5 yıldır atıl bir vaziyette bekleyen tekneler bakıma alındı. Deniz suyunun meydana getirdiği deformasyonlar giderildikten sonra, teknelerin sefere çıkabilmesi için belgeler hazırlanmaya başladı. Halkı denizle buluşturmak ana fikri üzerinden devam eden proje kapsamında deniz otobüslerinin kısa bir süre sonra faaliyete geçeceği belirtildi.

UCUZ ULAŞIM SÖZÜ

Türel, ilk iş olarak Mayıs ayı Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında 3 teknenin belediye şirketlerinden Ulaşım AŞ'ye devrini sağladı. Deniz otobüslerinin Antalya-Kemer arasında yapacağı seferlerin maliyetlerinin karşılanabilmesi için bilet fiyatlarının çok yüksek olması gerektiği fikrine karşı çıkan Türel, seferler maliyetli olsa bile vatandaşa bu maliyetin yansıtılmayacağını ve şehir içi ulaşım ücreti kadar bir ücret ile Antalya-Kemer arasında yolcu taşımacılığının başlatılacağını açıklamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deniz Otobüsleri bakımda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN