Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korkuteli'de şebeke suyundan sebze sulama yasak

Giriş Tarihi: 11.6.2014 15:51

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli İlçe Koordinatörlüğü, İlçede kuraklık nedeniyle su sıkıntısının baş göstermesi üzerine, evlerin bahçesinde sebze yetiştirilmesini, halı ve araç yıkanmasını yasakladı.

Korkuteli'de yaz sezonun başlaması ve Yazlıkçı halkında gelmeye başlamasıyla, bahar aylarında beklenin yağmurlar da yağmamasıyla yeni tedbirler alınmaya başladı. Su sıkıntılarının önüne geçmek için Antalya Büyükşehir Belediyesi Korkuteli Koordinatörlüğü, Su seviyesindeki düşüşün yazın daha da artacağı endişesine karşı vatandaşları su tasarrufu konusunda uyardı.

İlçe Koordinatörü Hüseyin Karacelioğlu, ilçede su sıkıntısı yaşanmaması için, evlerin bahçesinde sebze yetiştirilmesi dahil bir dizi yasak getirdi. Karaceliloğlu, 'içme suyunda büyük bir sıkıntı var. Kış ayında da ilçede yeterli su olmayınca Kuraklık su kaynağının debisinde gözle görülür bir azalmaya yol açtı. Yazın susuz kalmamak için halkımızı tedbirli davranmaya davet ederek, caydırıcı önlemler de almaya başladık. En başında evlerin bahçelerine sebze eken vatandaşlarımıza bu yıl böyle bir şey yapmamalarını, suyu amacı dışında kullanmamaları yönünde ekiplerimiz tüm ilçe merkezindeki apartmanlara ve evleri gezerek vatandaşları bilgilendiriyor. Kurala uymayanlara Kabahatler Kanunu kapsamında idari para ceza kesileceğini de ifade ediyoruz' dedi.

Diğer önlemler hakkında da örnekler veren Karaceliloğlu, 'Yeni yasa ile Büyükşehire geçen Mezarlıklardaki tüm çeşmeler ekipler tarafından kontrol ediliyor. Vatandaşlar evlerinde kesinlikle gerek görmedikçe araç yıkamasın. Çünkü kurak bir yaz bizleri bekliyor.'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korkuteli'de şebeke suyundan sebze sulama yasak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN