Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Süs bitkisinde ilk 3 büyük ihracatçı Antalya'dan çıktı

Giriş Tarihi: 11.6.2014
Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, süs bitkileri sektöründe 2014 yılı sonunda 100 milyon dolarlık ihracat hedefine ulaşmak için tüm güçleriyle çalıştıklarını bildirdi. Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nden yapılan açıklamada, Türkiye İhracatçılar Meclisi'ni (TİM) oluşturan 26 farklı ihracat sektörü içinde geçen yıl süs bitkileri sektöründe en fazla ihracat yapan ilk 3 firmanın Antalya'dan çıktığı kaydedildi.

İLERİYE GÜVENLE BAKIYORUZ
Açıklamaya göre, geçen yıl süs bitkileri sektöründe en fazla ihracatı sırasıyla Çiçekçiler Birliği Dış Ticaret, Bileşik Tarım Taşıma Tur. Ltd. Şti. ile Fleurantalya Süs Bitkileri Üretim ve Pazarlama AŞ firmaları yaptı. Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, sektörün yeni başarılara imza atmasının sevindirici olduğunu belirterek, "Süs bitkileri ihracatçılarımız birlikte hareket ederek büyümenin en güzel örneğini gösteriyor. Bu da ileriye daha fazla güvenle bakmamızı sağlıyor" dedi.

HEDEF 500 MİLYON DOLAR

Bağdatlıoğlu, 2014 yılında sektörde 100 milyon dolarlık, 2023 yılında da 500 milyon dolarlık ihracat hedefine ulaşmak için tüm güçleriyle çalıştıklarını da açıklamasına ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süs bitkisinde ilk 3 büyük ihracatçı Antalya'dan çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN