Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Toplu ulaşım esnafla çözülecek'

Giriş Tarihi: 11.6.2014
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, şehir içi toplu ulaşım esnafından Pamfilya Otobüs Taşımacıları'nın genel kuruluna katıldı. Otobüs esnafına hitap eden Türel, "Ulaşım esnafının sorunlarını yakından biliyorum. Özellikle geçtiğimiz beş sene içerisinde yapılanlar maalesef 'Kaş yapıyoruz derken göz çıkartılan' bir süreçtir. Esnafın ciddi sıkıntılara maruz kaldığına şahit oldum. Bizler sorunları çözmek için gayret ediyoruz. Bunun için çalışacağız" dedi.

ÇOK BAŞLILIK VAR
Başkan Menderes Türel, Antalya'da toplu ulaşım içerisinde çok başlı bir sistem olduğunu vurgulayarak, "Sizlerin de en önemli sorunlarından bir tanesi bu. Bu çalışma yapılıyorken, tek bir esnafın bile mağdur edilmeden yapılması gerekiyor" diye konuştu.

HER ŞEY KONUŞULACAK
Ulaşımda atılacak her adımın esnafla konuşularak yapılacağını söyleyen Başkan Türel, "Yapacağımız her çalışmada sizlerin mutabakatını alacağız. Bundan emin olun. Ulaşım meselesi birçok hususu içerisinde barındırıyor. 'Ben yaptım oldu' mantığı ile ulaşım meselesini çözmek mümkün değil. Sizlerle istişare yapacağız. Burada muhakkak ilmi çalışmaların yapılması gerekiyor. Uzmanların bu konuda düşünceleri, esnafın beklentileri, vatandaşların istekleri bir rapor haline dönüştürülecek. Bütün bunları içeren bir Ulaşım Master Planı çalışmasının adımlarını attık. Bu çalışmayı en kısa sürede tamamlayacağız" diye konuştu. Ulaşım sorununun çözümü noktasında arama konferansları, çalıştaylar yapılacağına dikkat çeken Türel şunları söyledi:

EN İYİ ULAŞIM MODELİ
"Sorunları masaya yatırıp ulaşım esnafını dinleyeceğiz. Antalya'da toplu ulaşım esnafının katkısı olmadan toplu ulaşımı çözemeyiz. Ulaşım Master Planı deyince tabi benim dönemimde ve benden sonraki dönemde yapılan çalışmalar hemen akla geliyor. Ama iki plan arasında bazı ilginç tespitler var. Benim yaptırmış olduğum planda Antalya'da bazı hatlarda raylı sistem gerekli diyen uzmanlar, benden sonraki dönemde yapılan planda raylı sistem ihtiyacı yoktur diyor. Ama bu planların altında imzası olan uzmanlar da aynı. Bunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Amacımız Antalya'da en sağlıklı, en iyi ulaşım modelini gerçekleştirmek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Toplu ulaşım esnafla çözülecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN