Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük Antalya siyaseti daveti

Giriş Tarihi: 16.6.2014

CHP, MHP ve DP'den AK Parti'ye geçen 600 siyasetçiye rozet takan AB Bakanı Çavuşoğlu, Başkan Türel ve İl Başkanı Köse, büyük Antalya siyasetine herkesi davet ettiklerini söyledi

CHP ağırlıkta olmak üzere MHP ve DP'den, aralarında il ve ilçe başkan yardımcıları, komisyon başkanları, kongre delegeleri ile belediye başkan adayının olduğu yeni AK Parti'liler, AK Parti İl Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı'nda rozet taktı. Yaklaşık 600 siyasetçi ve parti üyesine rozet takan AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile İl Başkanı Mustafa Köse'nin konuşmalarındaki ortak nokta, 'Büyük Antalya siyaseti' yapmak isteyen herkese kapılarının açık olduğuydu.

MİLLET AYIRT EDEBİLİYOR

MHP İl Başkanı Osman Çetin'in AK Parti'ye katılan Halil Karataş'ı protesto etmesiyle doruk noktasına ulaşan AK Parti'ye katılımlara tepkilere, kürsüden yanıt verildi. Türkiye'nin büyümesinden rahatsız olanları artık doğal karşıladıklarını belirten Bakan Çavuşoğlu, Türk milletinin Atatürkçü geçinenlere de artık pirim vermediğini vurguladı.

KAVGA ETMEKTEN BIKTIK

Atatürk'ün koyduğu hedeflere ulaşmak için hiçbir çaba sarf etmeyenleri herkesin gördüğünü belirten Çavuşoğlu, "Milletimiz artık kavgalardan bıktı. Biz bugüne kadar etnik, din, milliyetçilik ya da Atatürkçülük siyaseti yapmadık. Gelenlere söylüyorum, bizim kadar AK Partilisiniz. Ama aradaki açığı kapatmak için daha çok çalışmalısınız" şeklinde konuştu.

YİĞİTLİK GÖSTERDİLER

AK Partiye geçenlerin, Antalya'yı büyük hedeflere götürme gayesine destek vererek yiğitlik gösterdiğini belirten Başkan Türel ise, "Herşey Antalya'ya, daha büyük hizmetler vermek içindir" dedi. Alevi kökenli CHP'lilerin AK Parti'ye geçmesi üzerine yapılan yakıştırmalara din üzerinden yanıt veren Türel, "Bugün İslam adına, mezhep adına insan öldürenler, Peygamberimizin Hıristiyanlarla yaptığı anlaşmaya baksınlar. Anlaşma metninde; 'Şarkta ve Garpta yaşayan tüm Hıristiyanların dinleri, kiliseleri, canları, ırzları ve malları Allah'ın, Peygamberin ve tüm müminlerin himayesindedir. Hıristiyanlık dini üzere yaşayanlardan hiç kimse, İslam'ı kabule zorlanmayacaktır" diyor. İşte bizim dinimiz böyle bir anlayışa sahipken, bugün gördüğümüz manzaraları, savaşları kimse İslam'a mal edemez. Türkiye'nin de Alevi-Sünni ayrılığı diye bir derdi olamaz, olmayacaktır" diye konuştu.

EZBER SİYASETİ FAYDASIZ

Antalya siyasetinde yeni bir sayfa açtıklarını belirten Türel, artık Antalya'nın geleceğinin siyasi çekişmelerle, particilikle karartılmasını istemediklerini söyledi. Ezberle yapılan siyasetin ne ülkeye, ne de Antalya'ya bir faydası olmadığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Kimse bizimle milliyetçilik, Atatürkçülük, halkçılık yarışı yapmasın. Artık hamasi ezber sözlere, nutuklara bizim de milletin de karnı tok. Milliyetçi- lik iddia edenler, şanlı bayrağımızı istismar edenler, gidip bizim 2006'da Antalya'dan Çanakkale'ye gidip yaptırdığımız o bayrak direğine ve bayrağa baksınlar. O güzel reklamdaki bayrak direği Antalya'nın Çanakkale'ye armağanıdır" ifadelerini kullandı.

DURUŞ FARKI

AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse ise, "Çok yakın geçmişe baktığımızda partiler arasında başkanların, meclis üyelerinin, hatta milletvekillerinin parti değiştirdiğini gördük. Bizden vekil aldılar, başkan aldılar, vakarımızla durduk. O zaman siz de bu değişiklikler sonrası vakarınızla durun. AK Parti'ye geçerse hakaret ediliyor, tersi olursa alkışlanılıyor" diye konuşarak tepkisini ifade etti.

CHP'DEN GEÇENLERDEN DİKAT
CHP İl Başkan Yardımcıları Mehmet Atmaca, Umut Doğan, Salih Azizoğlu, CHP Kurucu Üyesi ve eski İl Gençlik Kolları Başkanı Kenan Aldemir, Konyaaltı İlçe Başkan Yardımcısı Halil Bolatan ve Zeki Gökçe, Kepez İlçe Sekreteri Savaş Yılmaz, Ağlasun Belediye Başkan Adayı Mehmet Turgut, Muratpaşa İşçi Komisyonu Başkanı Cengiz Kebapçı, Döşemealtı Meclis üyesi Adayı Sabri Özmen, İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcıları Servet Kurt ile Çağlar Üngör, Kepez Gençlik Kolları Başkanı Arif Sungur ile yardımcıları Hakan Harmancı ve Durmuş Aydoğan, il delegeleri Gürşen Reyşan, Metin Gül ile Adnan Aydın, kongre delegeleri Sinan Öksüz, Suat Uçar, Erdinç Eren ve Özcan Koç.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük Antalya siyaseti daveti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN