Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otele özel alan yok

Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı sahilindeki otellere özel yerleri kaldırıyor. Otellerin yeri olacak ama isteyen aileler de kullanacak

Giriş Tarihi: 16.6.2014
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı sahilini halkın kullanımına sunması ile birlikte otellerin parsellediği özel alanlar da tarih olacak. Sahil bandı üzerinde bulunan oteller ile anlaşma sağlayan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, söz konusu otellerin sahile kendilerine ait sezlong ve şemsiye koymasına izin verecek fakat bu alanlardan aileler de yararlanabilecek.

TEK TİP SAHİL

Otellerin kullanacağı şezlong ve şemsiyelerin üzerinde de Büyükşehir Belediyesi'nin logosunun bulunacağını ifade eden ANET Yönetim Kurulu Başkanı Gökalp Dinçmen, "Tüm sahil tek tip olacak. Oteller kendilerine ayrılan alanlarda hizmet vermeye devam edecekler fakat bu alanlar kesinlikle kişiye özel olmayacak, vatandaşlarımız da bu alanlardan istedikleri gibi faydalanabilecek" dedi.

TURİSTE ÖZEL ÖNLEM

Otellerin sahile koyacakları şezlongların sayılarla sabit olduğunu aktaran Dinçmen, Porto Bello Otel'in 250, Sea Life Otel'in 180, Crown Plaza Otel'in 100, Harrigton Park Otel'in 200 şezlong koyacağını, diğer otellerin koyacağı üniteler ile sahildeki şezlong sayısının 9 bin 500'e ulaşacağını aktardı. İlk planda otellere yönelik böyle bir uygulamanın düşünülmediğini söyleyen Dinçmen, uygulama hakkında şu bilgileri verdi: "Yüzme havuzunun bulunduğu alan yıkılarak sahile kazandırılınca yeni kullanım alanları oluşturmuş olduk. Bu alanı elde edince oteller vasıtası ile 2 bin 500 şezlongu daha halkın kullanımına sunma kararı aldık. Yani sahilde yaklaşık 9 bin 500 şezlong olacak. Fakat otellere bu alanlara alınacak kimselerin turistleri rahatsız etmeyecek, özellikle aile olarak gelmiş kimseler olması konusunda uyardık."0

BELEDİYE ONAYI
Sahil bandı üzerinde hizmet veren otellerin yetkilileri ile tek tek görüştüklerini aktaran Dinçmen, "Otel yetkililerine isteklerimizi açıkladık. Her otelin koyacağı şezlong sayısı ile yatak sayısının orantılı olmasını, güvenlik bulundurulmasını, temizliklerini kendilerinin yapmasını ve en önemlisi sahile inen turistleri rahatsız etmeyecek yapıdaki kimselerin bu alanlara girmesinin engellenmemesini istedik. Otellerin istediği yerler mutlaka belediyenin onayından geçecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otele özel alan yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN