Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizm patlayacak

AB Bakanı Çavuşoğlu, Antalya'nın Manavgat ilçesinde otelin açılış töreninde umut verdi

Giriş Tarihi: 17.6.2014
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Kızılağaç Turizm Bölgesi'nde bir otelin açılış töreninde yaptığı konuşmada 2002'de Türkiye'ye 13 milyon turist gelirken, geçen yıl sadece Antalya'nın 12 milyon turist ağırladığını, Türkiye'ye gelen turist sayısının 35 milyonu geçtiğini belirtti. Cumhuriyetin 100. yılında 50 milyon turist ve 50 milyar dolar gelir hedeflendiğini vurgulayan Çavuşoğlu, bu hedefe emin adımlarla gidildiğini bildirdi.

TURİST SAYISI ARTACAK

Turizmin 12 aya çıkarılması için gerekli çalışmaları yürüttüklerini kaydeden Çavuşoğlu, kış aylarında spor ve sağlık turizmine ağırlık verdiklerini, turist sayısında artış beklediklerini söyledi. Ukrayna ve Rusya'daki gelişmeler ile Avrupa'daki ekonomik krizin turizm açısından Türkiye'yi fazla etkilemediğine işaret eden Çavuşoğlu, bu yıl olumsuz etki beklemediklerini anlattı.

ÇİN PAZARI ÖNEMLİ
Çavuşoğlu, özellikle golf sahalarının arttırılması, yeni spor tesisleri ve sağlık turizmindeki altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla turist sayısının daha da artacağını belirtti. Hindistan ve Çin'den daha fazla turist beklediklerini anlatan Çavuşoğlu, "Eskiden dünyanın neresine gidersek gidelim, mutlaka Japon turist görüyorduk. Son 2 yılda her yerde Çinlileri görüyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm patlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN