Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanata ulaşmak ustalık gerektiriyor

Toplu taşıma araçlarının akşam saatlerinde uğramadığı Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki gösterileri aracı veya taksi parası olanlar izleyebiliyor

Giriş Tarihi: 18.6.2014
Antalya Devlet Opera ve Balesi, Antalya Devlet Tiyatrosu ile Büyükşehir Belediyesi Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi'nin bulunduğu Haşim İşcan Kültür Merkezi, toplu taşıma araçlarının uğramaması nedeniyle kimsenin gitmek istemediği ıssız yer haline geldi. Özellikle hava karardıktan sonra toplu taşıma aracı bulunmaması sanatseverleri mağdur ediyor.

OYUN 5, EVE GİTMEK 50 TL

Ortalama 2 saat süren gösterilerini saat 20.00'de başlatan iki topluluğun performansını izlemeye gelenler, keyifli gecelerinin ardından eve dönüş çilesi çekiyor. Bu durumu bir kez yaşayan sanatsever, opera ya da tiyatronun gösterilerine tekrar gitmek istemiyor. 5 TL'ye tiyatro izleyen Antalyalı, evine dönmek için 50 TL taksi ücreti ödemek zorunda kalabiliyor.

SEYİRCİSİ DÜŞÜYOR
Özellikle yağmurlu kış aylarında seyircilerin evlerine dönmekte güçlük çektiğini vurgulayan Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürü Selim Gürata, ulaşım sorunu yüzünden seyirci sayılarının olması gerekenden düşük olduğunun altını çizdi. Geçen yıllarda Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz olarak 3 merkez ilçeye servis yapıldığını hatırlatan Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürü Kenan Korbek, "Biz bu hizmetin tekrar verilmesini istiyorduk. Fakat araya yerel seçimler girdi. Servis konusu hep gündemimizde. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile görüşmemizde her türlü destek vereceğini söyledi" diye konuştu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkan Vekili Vecihi Öz, "Şu an ulaşım planı hazırlanıyor. Bu planlama yapılırken vatandaşımızın tüm istek ve şikayetleri dikkate alınacak. Plan henüz çalışma safhasında" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanata ulaşmak ustalık gerektiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN