Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaz hırsızlarına dikkat

Giriş Tarihi: 18.6.2014

Antalya polisi havanın ısınması ile yaz hırsızlarına karşı pencere ve balkon kapılarını açık bırakan vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı

Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği yetkilileri, yaz sıcaklarının başlamasıyla birlikte Antalya ve ilçelerinde hırsızlık olaylarına karşı vatandaşı uyardı. Özellikle geceleri sıcak hava nedeniyle açık bırakılan balkon kapıları ve pencerelerin hırsızlara davetiye çıkardığını belirten polis, alınacak bazı basit önlemlerle bu olayların önlenebileceğini ifade etti.

AÇIK PENCERE DAVET EDER
Hırsızların, sıcaklarla birlikte açık bırakılan balkon kapılarını ve pencereleri 'fırsat' olarak gördüklerini belirten yetkililer, hırsızlık olaylarının daha çok apartmanların alt katlarında gerçekleştiğini vurguladı. Öncelikli olarak konutlara alarm sistemi takılmasını öneren emniyet yetkilileri, zemin ve alt katlarda bulunan konutların balkon kapısı ve pencerelerinin uyumadan önce mutlaka kapatılması gerektiğini bildirdi. Yetkililer ayrıca zemin katlardaki balkon ve pencere demirlerinin üst katlara merdiven vazifesi görmeyecek şekilde yapılması gerektiğinin altını çizdi.

ALINACAK TEDBİRLER

Hırsızların daha çok açıkta bırakılan ve kolayca çalınabilen ziynet eşyalarını tercih ettiğini belirten emniyet yetkilileri, bu tür eşyaların kolay ulaşılabilecek yerlerde bırakılmaması gerektiği konusunda uyardı. Bina giriş kapılarının kapalı tutulması, yabancı kişiler ile dilenci kılığında gelenlerin binaya girişlerinin önlenmesi istenirken, tüm önlemlere rağmen meydana gelecek hırsızlık olaylarında ise hiç bir eşyaya dokunulmadan güvenlik güçlerine haber verilmesi istendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaz hırsızlarına dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN