Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elektrik arıza işinde eski tas eski hamam

Antalya'da elektrik dağıtım işi devletten özel sektöre geçti ama değişen bir şey olmadı. Yaz sıcakları başlar başlamaz kesintiler de başladı, vatandaş ise yine muhatap bulamadı

Giriş Tarihi: 19.6.2014
Antalya'da elektrik dağıtım işi özelleştirilmesine rağmen yaz aylarında yaşanan sıkıntılar ile vatandaşın muhatap bulamaması sorununda değişen bir şey olmadı. Batı Akdeniz bölgesinin elektrik dağıtım işini alan CLK Akdeniz'in işletmeciliğinde de elektrik kesintisi olan bölgelerde yaşayanlar arıza telefonunu aradıklarında muhatap bulamamaktan yakındı.

SICAKLARLA KESİNTİ ARTTI

Antalya'da henüz aşırı sıcaklar başlamadan, trafoları yetersiz olan bölgelerde elektrik kesintileri başladı. Vatandaşı, Temmuz ayının gelmesi ile başlayacak olan aşırı sıcakda ne olacağının korkusu sardı. Konyaaltı ilçesinde bir hafta içinde değişik mahallelerde her akşam ortalama 20 kez elektrik kesintisi yaşanması vatandaşı canından bezdirdi. Kısa sürede arka arkaya yaşanan kesintilerden bıkan vatandaş elektrik arızalarının bildirildiği 186 numaralı telefondan yetkililere ulaşamayınca sosyal medya Facebook ve Twitter'da tepkilerini dile getirmeye başladı.

MUHTARLARA ŞİKAYET

Konyaaltı İlçesi Gürsu Mahallesi'nde yaşanan kesintilerden sonra elektrik şirketine ulaşamayan yüzlerce vatandaş tepkilerini Mahalle Muhtarı Esma Yıldız'a aktardı. Kesintilerin ardından telefonunun kilitlendiğini belirten Muhtar Yıldız, "Telefonla ulaşamayan vatandaşlarımız ise mesaj atıyor. İlk kez bu yıl vatandaş böyle bir sorun ile karşılaşıyor" diyerek vatandaşın tepkisini dile getirdi. Yıldız, yaz başında daha sıcaklar tam olarak bastırmadan başlayan kesintilerin yaz ortasında daha da artacağını belirterek yetkililerin soruna en kısa sürede çözüm bulunmasını istedi. Vatandaşın en çok elektronik eşyalarının bozulduğunu da belirten Yıldız, "Her aşkam 20 kesinti yaşanınca vatandaşın buzdolabı, televizyonu veya elektronik eşyalarından birisi bozuluyor, yanıyor. Yani elektriksiz kaldığımız yetmezmiş gibi elektronik eşyalarımız da bozuluyor" dedi.

KİMSE BİLGİ ALAMIYOR

CLK yetkililerine ulaşmakla ilgili sorunu SABAH Akdeniz muhabiri de yaşadı. SABAH Akdeniz muhabirinin yaşanan sorunu aktarmak ve görüşlerini almak üzere telefonla defalarca aradığı CLK yetkililerine ulaşmak mümkün olmadı.

ISPARTA'DA DA KESİNTİ İSYANI
Son günlerde özellikle Isparta şehir merkezinde yaşanan elektrik kesintileri esnaf, tüccar ve sanayicilerin tepkisine neden oluyor. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO), üyelerinden gelen şikayetler üzerine elektrik şirketi yetkililerinin katılımıyla bir toplantı organize etti. ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Meclis Başkanı Osman Şahlan, Yönetim Kurulu Üyeleri, ITSO üyeleri ve CLK Elektrik Isparta İşletme Müdürü Niyazi Kıvılcım ve yönetim ekibinin katıldığı toplantıda, elektrik kesintilerinin esnaf, sanayici ve tüccarı mağdur ettiğine dikkat çekildi.

8 BİRLİKTEN 47 MİLYON BORÇ

ITSO Başkanı Başdeğirmen, "Kesintilerle ilgili üyelerimiz mağdur durumda. Zamansız, plansız ve uzun süreli elektrik kesintileri esnafımızı ve sanayicimizi çok zor duruma düşürüyor. Haber verilmeden yapılan kesintiler hem makinelere zarar veriyor hem de iş kaybına neden oluyor" dedi. CLK İşletme Müdürü Niyazi Kıvılcım da kesintilerin nedeni olarak şebekenin eski olmasını gösterdi. Kıvılcım, "Şebeke tamamen yenilenmeli ve kapasite yükseltilmelidir. 8 sulama birliğinin bıraktığı borç 47 milyon TL. Bu para ile şehir şebekesi tamamen yenilenirdi" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektrik arıza işinde eski tas eski hamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN