Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın avukatlar sesini yükseltti

Giriş Tarihi: 19.6.2014

Antalya Barosu Kadın Hakları Kurulu üyeleri, Antalya Adliyesi önünde sanık yakınlarının kadın avukatlara saldırmasını bir basın açıklaması ile kınadı

Antalya Barosu Kadın Hakları Kurulu avukatları, erkek arkadaşı Abdurrahman G. tarafından üzerine benzin dökülerek yakılan Hülya Çilem Berkil'in karar duruşmasının ardından sanık yakınlarının Berkil'in annesi ve kadın avukatlara saldırmasına tepki gösterdi. Adliye önünde Antalya Barosu Kadın Hakları Kurulu adına basın açıklaması yapan Avukat Feden Şengün, "Duruşma sırasında meslektaşlarımıza alenen yöneltilen tehditler ve hüküm açıklandıktan sonra sanıkların gösterdiği pervasızlığa rağmen gerek mahkeme heyeti gerek adliye emniyet birimleri gerekli güvenlik önlemlerini almamıştır" iddiasında bulundu.

ERKEKLER DUYARSIZ

Saldırıya uğrayan Avukat Gülseda Öz de Antalya Barosu Kadın Hakları Kurulu'na teşekkür ederek, "Arkadaşlarım olmasaydı davada çok yalnız kalacaktım" dedi. Bir kadını koruyanın yine bir kadın olduğunu ifade eden Öz, "Erkeklerin ne kadar duyarsız kaldığını gördük. Adaleti sağlamak için büyük mücadele veriyoruz, canımızı ortaya koyuyoruz. Devletin yardımcı olmasını istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın avukatlar sesini yükseltti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN