Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehir Tiyatrosu yolda

Seyirci rekorları kıran Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu'nun şehir tiyatrosu statüsü kazanması için düğmeye basıldı. Sanatçılar şantiye işçisi kadrosundan çıkacak

Giriş Tarihi: 20.6.2014
Antalya'nın en büyük ikinci tiyatro topluluğu Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT), şehir tiyatrosu statüsü kazanmak için girişimde bulundu. Şehir tiyatrosu olabilmek için hazırladıkları yönetmeliği Ramazan'dan sonra belediye meclisine sunacaklarını açıklayan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İlyas Çopur, bu yenilikle topluluğun kadro sayısının da artabileceğini söyledi.

OYUNCULAR İŞÇİ GÖZÜKÜYOR
Şu anda tiyatronun müdürü ünlü oyuncu Mehmet Özgür dahil tüm sanatçıların işçi kadrosunda olmasının doğurduğu sıkıntıları kökten çözeceklerini belirten Çopur, "Kağıt üzerinde oyuncularımız, Fen İşleri'ndekiler gibi işçi gözüküyor. Şimdi sağlıklı bir yapı olacak. Oyuncularımızın özlük hakları, Devlet Tiyatrosu'nda ne ise o olacak. Bununla beraber bir tiyatroda olması gereken teknikten sözleşmeli oyuncuya kadar alım yapılarak, kadro genişlemesi olabilecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehir Tiyatrosu yolda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN