Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizm yolu bizim köy yoluna döndü

Her gün binlerce turistin geçtiği Havalimanı-Lara-Kundu yolunun hali, turizmin başkentine yakışmıyor. Turistler moloz manzaralı yoldan otellerine götürülüyor

Giriş Tarihi: 20.6.2014
Antalya'ya gelen milyonlarca turistin sıklıkla kullandığı Havalimanı-Lara yolu, moloz tepeleri ile dolduruldu. Yolun her iki kenarına gelişi güzel dökülen molozların oluşturduğu çirkin görüntü, giderek daha da göze batar hale geldi.

İLK İNTİBA KÖTÜ GÖRÜNTÜLER
Lara ve Kundu bölgesindeki otellerde tatil yapacak turistlerin mecburi güzergahı olan yolun her iki kenarına dökülen moloz ve çöp yığınları, Antalya'ya tatile gelen turistlerin karşılaştığı ilk manzara olarak belleklere kazınıyor. Büyük bir vurdumduymazlığın sergilendiği yoldan yaz sezonu boyunca milyonlarca turist geçerken, yabancı misafirlerin gördüğü ilk ve son manzara maalesef bu moloz yığınları oluyor.

VİRANE ALGISI OLUŞTURUYOR
Moloz yığınlarının hemen ardından turistlerin karşısına yol boyunca uzanan derme çatma seralar çıkıyor. Camları kırılmış, naylonları yırtılmış, zamanla birer harabeye dönmüş olan seralar, 5 yıldızlı lüks otelde tatil hayali kuran konukların gördüğü ilk tesisler oluyor. Çağın çok gerisinde kalmış görüntüler sergileyen seralar, turistlerde virane bir şehre geldikleri algısı yaratıyor.

İNSAN BOYUNU GEÇMİŞ SAZLIKLAR
Yolun son metrelerinde ise bakımsızlıktan insan boyunu geçmiş sazlıklar, sazlıkların arasından da otlayan büyük ve küçükbaş hayvanlar görülüyor. Turizmin başkentine geldiklerini sanan turistler karşılaştıkları her olumsuz manzaranın ardından, Antalya adında büyük bir köye geldikleri algısını perçinlemiş oluyor. 2014 yılında 13 milyon turist ağırlamak için seferber olan kentte ilgililerin bu durumu düzeltmek için bir an önce harekete geçmesi gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm yolu bizim köy yoluna döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN