Turizmcilere uzaktan eğitim

Giriş Tarihi: 21.6.2014
Otelciler başta olmak üzere turistik tesislerin en önemli sorunu haline gelen eğitimlisertifikalı personel açığı, uzaktan eğitim sistemiyle çözülüyor. Akdeniz Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, resepsiyon, animatörlük, yiyecek- içecek, mutfak ve kat hizmetleri bölümlerinde uzaktan eğitim programı hazırladı. Otelcilerin isteği üzerine BAKA desteğiyle programı açtıklarını duyuran Merkez Müdürü Prof. Dr. Cengiz Sayın, ilk öğrencileri yüksek sezonun biteceği Eylül ayından itibaren eğiteceklerini söyledi.

KAÇIRAN BANTAN
Çalışan personelin alabileceği en uygun eğitim modelinin uzaktan eğitim olduğunu vurgulayan Prof. Sayın, 50 saati internet üzerinden canlı yayın teori, 30 saati de anlaşmalı otellerde uygulamalı olarak program hazırladıklarını açıkladı. Ders saatini kaçıranların banttan bu eğitimi tekrar tekrar alabilmesinin en büyük avantaj olduğunu söyleyen Sayın, "Otelciler personelinin eğitimli olmasını istiyor. Ancak vardiya düzenlemesi yaparak eğitime canlı katılmalarını sağlayarak da katkı koymalarını istiyoruz. Şu anda yüksek sezona girildi diye başlamadık" diye konuştu.

OTELCİLER TAKİP EDECEK

Fiziki ve teknoloji alt yapısı, eğitim saati, programları, akademisyen yapısı tamamlandığını belirten Sayın, BAKA'nın projenin sabit masraflarını karşıladığını ifade etti. Turizm, sosyal bilimler, iletişim gibi fakültelerden akademisyenlerin yanında sektördeki uzmanların da eğitim sürecinin parçası olacağını açıklayan Sayın, "Öğrenci normal personel gibi çalışacak. Bu süreci ve belirlediğimiz kriterleri yerine getirip getirmediğini, otelin uzman yöneticisi takip edecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmcilere uzaktan eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN