Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alanya sahili için Alanyaspor koşulu

Alanyaspor için en büyük mali destek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'en geldi ve sahilin geliri turuncu-yeşillilere verildi

Giriş Tarihi: 22.6.2014
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği'nin (ALTİD) sahilleri işletmeye devam etmesi için Alanyaspor'a destek vermesini istedi. Türel, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ve yönetim kurulu üyeleriyle Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinasyon Merkezi'nde bir araya geldi. Türel, sahillerdeki büfelerin ve su sporları istasyonlarının işletmesi konularının da ele alındığı görüşme sonrasında, su sporları ve büfelerin işletilmesi konusunda yetkinin kendilerine geçtiğini, gerekli prosedürlerin ise kısa süre içerisinde tamamlanacağını söyledi. Alanya sahillerindeki büfelerin ALTİD tarafından işletildiğini dile getiren Türel, "Bu hizmeti bugüne kadar ALTİD gayet iyi veriyordu. Yeni Büyükşehir Yasası kapsamında bu yetki, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğuna geçti. Bu yetki bizde diye işleyen düzgün bir sistemi kırıp dökmek gibi bir niyetimiz yok. Başta kaymakam ve belediye başkanımızla istişare edeceğimizi ifade etmiştik" dedi.

ALTİD'E ŞART KOŞTU
İlçe sahilleriyle ilgili yetkinin Büyükşehir'e geçmesinin ardından öncelikle ALTİD ile görüşeceklerini dile getiren Başkan Türel, "Maliyenin de bize tahakkuk ettireceği bir bedel olacak. Bu bedeli baz almak suretiyle aramızda mutabakat sağlayacağız. Alanya'da bir sorun olacağını düşünmüyorum. Sahillerdeki büyükşehir yetkisi vesilesiyle bir gelir beklentimiz söz konusu değil. Bu bir hizmettir. ALTİD'ten en önemli beklentimiz bu anlaşmanın olabilmesi için Alanyaspor'a çok ciddi destek vermesidir. Bu olduğu takdirde sürecin daha hızlı bir şekilde sonuçlanacağını bekliyoruz. ALTİD'in kendi üyelerinden veya üyesi olmayan turizmcilerden toplayacağı 1,5 milyon TL'yi Alanyaspor'a vermek üzere Büyükşehir Belediyesi'ne bağış yapmasını talep ettik" diye konuştu.

YÜKÜ HAFİFLETECEĞİZ

Alanyaspor'un bu sene çıktığı 1. Lig'de en başarılı bir şekilde temsil edilmesini gönülden arzu ettiklerini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel şöyle dedi: "Bu işler maddi imkanlar olmadan olmuyor. Ben de Antalyaspor ile birlikte Alanyaspor'un iyi taraftarlarından birisiyim. Bu yükleri hep birlikte hafifletmek zorundayız. O yüzden turizmci arkadaşlarımızdan beklentimiz gereken desteği vermeleri. Destek konusunda ALTİD'in zaten bu konuda gereğini yapacağına inanıyorum. Alanyaspor'a olan bu destek sağlandığında da Alanyaspor PTT 1. Ligde başarıdan başarıya koşarak turizmde de Alanya'yı en iyi şekilde temsil eden spor kulübü olarak temayüz edecektir. Kendilerine böyle bir faydası da olacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya sahili için Alanyaspor koşulu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN