Antalya'nın gururları

Antalya Halide Edip Adıvar Anaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği yarışmada 'Yılın Kalite Ekibi' kategorisinde Türkiye birincisi oldu. Ödülü Bakan Nabi Avcı takdim etti

Giriş Tarihi: 22.6.2014
Antalya'nın yıldızı Halide Edip Adıvar Anaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen, 'Toplam Kalite Yönetimi' (TKY) yarışmasında 'Yılın Kalite Ekibi' dalında Türkiye birincisi oldu. Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Karabacak, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bilal Kavşakar, Okul Müdürü Tuba Özkır ve ekip üyesi öğretmen Nur Yaşar birincilik ödülünü Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın elinden aldı. Halide Edip Adıvar Anaokulu Müdiresi Tuba Özkır ödülü Antalya'ya kazandırdıkları için mutlu olduğunu söyledi.

BÜYÜK BAŞARI
Önce Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'nce yapılan yarışmada Yılın Kalite Ekibi seçilen Halide Edip Adıvar Anaokulu, Türkiye genelinde 73 ilden okullar ile yarışarak büyük başarı sağladı. Muratpaşa ilçesinde yer alan Halide Edip Adıvar Anaokulu uyguladığı birbirinden ilginç projeler ile dikkati çekiyor. Çevreci gelecek nesiller yetiştirme konusuna da özen gösteren okulda; öğrenimin önündeki engelleri kaldırarak okul öncesi eğitimde yaratıcılığın, yenilikçiliğin ve değişimin öncüsü oluyor. 'Babalar Futbol Turnuvası', 'Çocuğuma Hikaye Okuyorum' ve 'Veli Eğitimi' projeleri ile de öğrenci velilerini sosyal yaşamın içine alıyor.

DEV PROJELER SAYESİNDE

Halide Edip Adıvar Anaokulu Müdiresi Tuba Özkır, bir yıl boyunca uyguladıkları projelerin ardından Türkiye'nin bir numarası olduklarını söyledi. Bunun kendileri ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak övünç kaynağı olduğunu belirten Özkır, "Yıl içersinde yaptığımız projeler ile ortaokul ve liselerle de yarışarak Türkiye'nin bir numarası olduk" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'nın gururları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN