Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Armen'in Güneşev isyanı

Temiz Enerji Koordinatörü iken bu görevden alınan Erdem Armen, Sabah Akdeniz'in gündeme getirdiği Güneş Ev'le ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu

Giriş Tarihi: 22.6.2014
Antalya Büyükşehir Belediyesi'ndeki önceki yönetim döneminde Temiz Enerji Koordinatörü iken eski Başkan Mustafa Akaydın ile ters düşerek bu görevden alınan Erdem Armen, Sabah Akdeniz'in gündeme getirdiği elektrik üretmeyip şebekeden tüketen Güneş Ev ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Güneş enerjisinin ülkeye kazandıracağı faydalardan bahseden Armen, Güneş Ev projesi fikrinin Akaydın'a değil kendisine ait olduğunu belirtti.

FOTOĞRAFLAR KANIT

27 Nisan 2012 tarihinde Akaydın tarafından görevden alındığını belirten Armen, görevden alınışına değil ama kendisinden sonra iş bilmez birinin böylesi önemli bir göreve getirilmesini doğru bulmadığını vurguladı. Armen, haberle birlikte yayınlanan fotoğrafların Güneş Ev'de elektrik üretilmediğinin en önemli kanıtı olduğuna dikkat çekti. Elektrik panosunda 2 adet inverterin yerinde olmadığını fotoğraflardan gördüğünü ve sistemin inverter olmadan elektrik üretmesinin imkansız olduğuna dikkat çeken Armen, "Üzgünüm, tek kelimeyle üzgünüm. Böyle bir tesisin şu ya da bu sebeple elektrik üretemiyor olması benim kabul ölçülerim içerisinde değildir. Güneş Ev'i bu konuma düşürenler utanmalıdır" ifadelerini kullandı. Bürokrat olduğu dönemlerde güneş enerjisi ile çalışan sistemleri günlük hayatın bir parçası haline getirmek için çok çaba sarf ettiğini belirten Armen, "Şimdi daha iyi anlıyorum ki 2012 Nisan'ından beri Güneş Ev'de işler pek yolunda gitmemiş. Yarım kalan işlerin hiç birisi tamamlanmadığı gibi mevcut kurulu sistem de iyi çalıştırılamadığı için çökmüş" şeklinde konuştu.

HATTI BEN İSTEDİM

Projenin bir an önce hayata geçmesi için sponsor desteği aldıklarını belirten Armen, Güneş Ev'den elektrik hattı çekilmesinin kendi fikri olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: "Güneş enerjisinin bir başka özelliği de anında ürettiği kadar tüketilmesi gereğidir. Güneş Ev'in tüketemediği fazla elektriği o hat üzerinden AKM'ye aktarıyorduk."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Armen'in Güneşev isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN