Saltanat bitti

Giriş Tarihi: 24.6.2014

Kırkpınar Güreşlerinde 5 yıllık Antalya üstünlüğü sona erdi. Başpehlivan İsmail Balaban'ın bu yıl finalde yenilmesiyle Altın Kemer Karadeniz'e gitti

ALTIN PUANLA YENİLDİ
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin 653'üncüsü geçtiğimiz Pazar günü yapılan final müsabakalarıyla sona erdi. Finalde Antalyalı son Başpehlivan İsmail Balaban'ı yenen Samsunlu Fatih Atlı Altın Kemer'in sahibi oldu. Geçtiğimiz yıl finalde Ali Gürbüz'e kaybeden, ancak Gürbüz'ün doping yaptığının tespit edilmesi ile birlikte Altın Kemer'in sahibi olan Balaban, finalde pasif kalınca rakibine 'Altın puan'la yenilmekten kurtulamadı.

5 YILLIK ÜSTÜNLÜK BİTTİ
Bu sonuçla İsmail Balaban kaybetmekle kalmadı, Antalya'nın da 5 yıllık süren üstünlüğü sona erdi. Tarihi güreşlerin son 5 yılına damgasını vuran Antalyalı güreşçiler böylece Altın Kemer'i Karadeniz'e kaptırmış oldu. Son 5 yılda 2 kez Mehmet Yeşilyeşil, 2 kez Ali Gürbüz ve 1 kez de İsmail Balaban ile Antalya'ya gelen Altın Kemer, bu kez Antalyalı pehlivanların varlık gösterememesi nedeniyle Fatih Atlı ile birlikte Samsun'a gitti.

AĞALIK DA KAPTIRILDI
Antalya'nın Er Meydanı'ndaki üstünlüğünü kaybetmesi saha içinyle sınırlı kalmadı. 653'üncü Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin Ağa'sı Antalyalı Yusuf Mecek de ağalığı kaptırdı. Açık artırmaya 2 rakibiyle birlikte katılan Yusuf Mecek, ağalığı, 5 yıl üst üste yaptıktan sonra geçen yıl elinden aldığı Seyfettin Selim'e kaptırdı. Antalya'nın yıllardır süren Tarihi Kırkpınar Güreşleri'ndeki üstünlüğü de böylece hem sahada hem ağalıkta bitmiş oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saltanat bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN