Expo'ya tema desteği

Giriş Tarihi: 25.6.2014
Dünyanın birçok ülkesinde düzenlenmiş Expo'larda tema ve alt temalar üzerine çalışmalar yapan İspanyol Carmen Bueno, teması 'Çiçek ve Çocuk' sloganı ise 'Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya' olan EXPO 2016 Antalya'nın belirlenen temaya uygun olarak dizayn edilmesine katkı koymak amacıyla Antalya'ya geldi.

KONSEPT BELİRLEYİCİ

1988 Lizbon, 1992 Seville, 2008 Zaragoza ve 2010 Shanghai Expo'larında konsept belirleyici ve küratör olarak görev alan Carmen Bueno, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay başkanlığında düzenlenen toplantıya katılarak, alanda temaya uygun yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

TÜRKİYE ÇOK UYGUN

Türkiye'nin Expo düzenlemek için çok uygun bir ülke olduğunu belirten Carmen Bueno, EXPO 2016 Antalya'nın son Expo olmayacağına inandığını söyledi. EXPO 2016 Antalya'ya katkı koymaktan mutluluk duyacağını belirten Bueno, "Daha detaylı bilgilere ihtiyacım var. Bu bilgiler ve temaya uygun yapılan çalışmalar konusunda daha detaylı bilgi verirseniz, hangi alanlarda ortak çalışabileceğimiz konusunda sizlere bir rapor sunabilirim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Expo'ya tema desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN